Міністр вважає, що держава має "змінити парадигму" служіння Україні
Міністр оборони Рустем Умєров анонсував нові "правила гри" для тих, хто ухиляється від військової служби. Про це буде йтися в новому законопроєкті щодо мобілізації, який наразі опрацьовується. Очікуються ті чи інші форми покарань.
При цьому Умєров каже, що більшість українців все ж хочуть послужити державі та нації, тож слід змінювати саму парадигму військової служби. Про це він розповів в інтерв'ю "Суспільному".
За словами Умєрова, зараз розробляються "правила гри", які даватимуть "чіткі відповіді" для тих, хто не хоче брати участь в обороні держави. При цьому фокус не на тому, як покарати людину за це - хоча міністр заявив, що існують нові ідеї щодо обмежень для таких громадян.
Останні півтора місяця влада займалася тим, що приводила до ладу всі бази даних. Тепер в МО бачать, скільки чоловіків має бути в Україні, а скільки перебувають за кордоном. Наразі розробляються технічні рішення про те, яким чином оповіщати людей про необхідність прийти до ТЦК.
"Це буде величезний кластер рішень, які накопичувалися останні два роки. А взагалі наша мета — змінити парадигму, щоб служіння не сприймалося як покарання", – обіцяє Умєров.
Він упевнений в тому, що в нього все вийде. Також очільник МО вважає, що людей, які хочуть служити, набагато більше тих, хто не бажає цього робити.
"Я взагалі позитивно на все дивлюсь. Вважаю, людей, які хочуть служити своїй нації, набагато більше, ніж тих, які хочуть уникнути цього. По-друге, це моє завдання, зробити все можливе і неможливе в правових рамках, щоб долучити до захисту країни необхідну кількість людей", – резюмував міністр.
Зазначимо, що з позитивним настроєм Умєрова згодні не всі військові. В Україні не припиняють ловити ухилянтів, а рейди ТЦК по містах та селах стають все більш жорсткими.
Повністю протилежну тезам міністра оборони думку висловив нещодавно генерал ЗСУ Дмитро Марченко. В інтерв'ю DW він заявив, що в Україні повністю закінчилися чоловіки, які бажали б добровільно піти на фронт.
"Ті добровольці, які хотіли самі піти в ряди ЗСУ, аби чинити опір - вони закінчилися... Якщо ми не дотягнемо цю війну, то... іншого шансу в нас вже не буде", - вважає військовий.
При цьому Марченко підтримує рейди ТЦК та вручення повісток у будь-яких місцях. За його словами, поліції та військовим слід донести до чоловічої половини населення України "ту інформацію, яку треба донести".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.