Енергетики роблять все можливе, щоб стабілізувати ситуацію в енергосистемі
Для бізнесу та промислових споживачів 13 листопада тимчасово запроваджуються обмеження потужності для бізнесу та промислових споживачів. Причина: короткострокове зниження потужності маневрової генерації і суттєве зменшення обсягів імпорту електроенергії. Про це повідомили в Укренерго.
Відключення світла діятимуть упродовж дня. Увечері, після усунення зауважень до роботи обладнання – обмеження будуть скасовані.
"Жодних обмежень для побутових споживачів не передбачається. Просимо раціонально використовувати електроенергію, особливо в години максимального споживання. Закликаємо бізнес активніше імпортувати електроенергію для власних потреб, щоб уникнути вимушених обмежень потужності", - заявили в Укренерго.
У ДТЕК вказують, що за вказівкою Укренерго в Києві, Київській, Одеській, Дніпропетровській, Донецькій областях будуть залучені обмеження світла для промисловості та бізнесу. 13 листопада, з 07:00 до 20:00 підприємства мають зменшити своє споживання.
"Причини: дефіцит в енергосистемі через попередні обстріли РФ та зниження температури. Енергетики всієї країни роблять все можливе, щоб стабілізувати ситуацію в енергосистемі", - пояснили в ДТЕК.
Світло в Україні взимку можуть вимикати по 4-6 годин на добу. Однак за умови, якщо будуть морози від -15 градусів. Про це YouTube-каналу "РБК-Україна" розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
"Якщо дійсно, а є такий прогноз, що в січні або в другій половині грудня, там знов такі метеорологи теж, це ж така наука, яка іноді точна, а іноді не зовсім. Є кілька варіантів сценаріїв метеорологічного прогнозу, в яких є 2-2,5 тижні морозів на - 15. От якщо це станеться, то дійсно в такому випадку відключення точно будуть", - сказав Харченко.
За його словами, відключення світла "не будуть апокаліпсисом". Вони триватимуть 4-6 годин на добу, але будуть абсолютно необхідні для того, щоб утримувати стабільну систему.
"З того, що я маю доступ до інформації, з того, що я розумію в енергосистемі, до -5 ми можемо розраховувати, проходити без суттєвих відключень. Далі, майже напевно, вони знадобляться, але вони будуть передбачувані, по графіку. Набагато більшу небезпеку несуть атаки, але передбачити результат атак - це практично неможливо", - зазначив Харченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.