Україну можуть примусити піти на компроміс з росією після контрнаступу - оглядач WSJ

Деякі експерти вважають, що підтримка США України ослабне, і союзники просто схилять нашу владу до поступок

Контрнаступ
Союзники можуть схилити Україну до компромісу з рф після контранступу - оглядач WSJ

Після контрнаступу підтримка “припинення вогню в Україні” може посилитися, а бажання союзників надавати зброю – послабитися. Таку думку висловив науковий співробітник Інституту Брукінгса Вільям Галстон в статті для The Wall Street Journal. Особливу увагу він звертає на дії президента США Джо Байдена стверджуючи, що американський лідер не захоче ризикувати ситуацією в своїй країні.

Варто зазначити, що відповідний матеріал WSJ опублікований в рубриці “Opinion” (“Думка”). Це означає, що описані твердження є виключно суб’єктивним баченням конкретного автора, а не видання загалом. Раніше український Центр протидії дезінформації вже звертав увагу на те, що росія використовує цю рубрику в іноземних ЗМІ для просування своїх наративів через прихильників російських теорій.

Що каже автор

Вільям Галстон стверджує, що підтримка України з боку США поступово спадатиме. Особливо це має проявитися після контрнаступу. Загалом автор впевнений, що результати контрнаступальних операцій мають визначити кордони, до збереження яких і будуть схиляти Україну її союзники. Аргументує він це тим, що Джо Байден захоче зберегти внутрішню підтримку американської фінансової допомоги.

Галстон також вважає, що заяви американських представників про те, що США буде “підтримувати Україну стільки, скільки потрібно” мають прихований зміст. Начебто, чимало політиків мали на увагу здебільшого контрнаступ, і коли він закінчиться, то визначені ним кордони союзники й прагнутимуть закінчити.

Автор аргументує можливість того, що Україна вимушена буде піти на поступки, очікуваними гарантіями від НАТО та зменшенням підтримки союзників. Зокрема він вважає, що нам дадуть вибір - боротися самостійно, або піти на компроміс, віддати частину територій та отримати бажані гарантії. Сам Галстон впевнений, що допомога Києву скоротиться вже наприкінці вересня.

Водночас, головним аргументом щодо зменшення підтримки США є висловлювання представників політичних кіл Штатів, які вважають, що їхня країна робить “занадто багато”. Щоправда, такі заяви почали лунати від республіканців з наближенням виборів 2024 року. Усе для того, аби посилювати опозицію діям Джо Байдена, та підтримувати частку електорату, яка може дати хоч якісь голоси їхньому кандидату.

Що кажуть про підтримку від США після контрнаступу

Тема про зменшення підтримки від США не нова. Подібні наративи давно просуваються на різних рівнях, і частково – інформація може справдитися. Це стосується не тільки закінчення контрнаступу, але й президентських виборів у Штатах, які пройдуть у 2024 році. Чимало коштів буде спрямовано на внутрішню політику країни, що зменшить можливості для зовнішньої допомоги. Проте це також не означає запуску операції зі схилення України до компромісу, оскільки щодо цього питання не підіймалося на жодному рівні.

Проте, одним з головних аргументів проти заяв про зменшення підтримки США є нещодавній виступ президента Штатів Джо Байдена. У ньому він вчергове повторив, що наші союзники будуть підтримувати нас стільки, скільки потрібно. При цьому він прямо зауважив, що мова йде про укріплення українських сил “протягом довгого часу”.

“Ми обіцяємо підтримувати потреби України зараз на полі бою і допомагати укріплювати їхнє військо протягом довгого часу. Необхідне фінансування для цього ми маємо. Стільки, скільки треба. І я вважаю, що ця підтримка триватиме, хоча сьогодні ми чуємо певні голоси на Капітолійському пагорбі про те, чи треба продовжувати підтримувати Україну і скільки часу ще її підтримувати”, – заявив Джо Байден.

Він додав також один з головних аргументів, з якими не сперечаються навіть противники “занадто активної підтримки України”. Справа в тому, що росія не зупиниться на Києві. Якби агресору вдалося досягти успіху – вона б пішла далі, і не стала б зупинятися з власної волі.

Таким чином, зменшення підтримки Україні від США на тлі очікуваних виборів – можливе. Проте, про її припинення та компроміси з росією мова не йде в жодній об’єктивній аналітиці. У США продовжують узгоджувати нові пакети допомоги як короткострокової, так і довгострокової.

Як допомагають США

Нещодавно Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет допомоги для України на 1,3 млрд доларів. Близько 520 млн доларів направлять на ремонт енергетичної мережи. Ще 657 млн доларів спрямують на іншу критичну інфраструктуру, як пункти пропуску, залізничні лінії, порти і т.д. Окремо 35 млн доларів підуть на підтримку українських підприємців та підприємств, аби зменшити ризики для інвесторів в Україні.

Крім цього, у США через помилку в підрахунках змогли виділити додаткові 6 млрд доларів для військової допомоги Україні. Справа в тому, що стару техніку, яку передавали нам, порахували як нову. Виправивши неточності вдалося знайти додаткові 6 млрд доларів на допомогу нашим військам.

Нагадаємо, що Двопартійна група членів Конгресу та Сенату США закликала Джо Байдена дати Україні гарантії вступу в НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube