«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
"Пасма" – трек про пристрасть. Мою, твою, вашу, нашу.
Планується відтворити все, що було знищене війною
Про те, як команда зустріла опір з боку чиновників та професійних гідів, шукала людей та гроші і хоче відновлювати у цифрі знищене війною розповів співзасновник Chameleon Age Ігор Ковалишин Liga.Tech, - передає інформатор.
Chameleon Age – український стартап, який за допомогою імерсійних технологій дає змогу відвідувати історичні пам'ятки, які були зруйновані багато років тому. Проєкт став півфіналістом IT Arena 2022 року та вже відновив такий український спадок, як Високий замок, Краківську браму у Львові та Хустський замок. Їх можна побачити у доповненій реальності на екрані смартфона чи планшета.
"Наш принцип відтворення – це історична реконструкція. Намалювати в 3D можна все що хочеш, а ми робимо історично достовірні моделі. На реальному місці руїн, в реальному часі і в реальному просторі, залучаючи експертів", – розповідає Ігор Ковалишин.
Ви наводите камеру телефона або планшета на зруйнований об'єкт. І через екран можете побачити, як він виглядав в період свого розквіту. Далі можна зробити знімок зі спорудою, поділитися ним у соціальних мережах. За поширення цих фото ви отримуєте монети. Завдяки їм вам відкривається додатковий унікальний контент.
"Ми використовуємо технологію доповненої реальності. Наприклад, залишилася від храму Артеміди одна єдина колона. Застосунок доповнює лише сам храм, а все середовище – погода, поверхня, небо – залишаються такими ж як в природі", – пояснює засновник стартапу.
За його словами, технічний директор стартапу Денис Комисар розробив унікальну технологію, яка сантиметр за сантиметром допомагає відтворити кожен елемент руїн: "Якщо там була зруйнована стіна, вона доповниться ідеально точно. І це викликає у людей неймовірні враження".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.