Український гімнаст здобув медаль на ЧС-2023

Українець поступився лише японцю

Ілля Ковтун
Ілля Ковтун з медаллю ЧС-2023

В Антверпені триває чемпіонат світу зі спортивної гімнастики. Українські спортсмени виборюють олімпійські ліцензії. Першу медаль в скарбничку збірної України приніс Ілля Ковтун.

У кваліфікації багатоборства збірну України представляв лише Ілля Ковтун. Він припускався помилок у вільних вправах і вправах на перекладині. В результаті пройшов у фінал з 19-м результатом.

В фінальних змаганнях у вправах на паралельних брусах Ковтун заробив 15,166 бала з найвищим показником складності серед усіх учасників. Перед останнім видом вправ українець йшов на четвертому місці. Фінал Ілля Ковтун завершував вправами на коні, за які отримав 14,300 бала.

• Перекладина - 14,066.

В підсумку українець здобув 84,998 бала і став срібним призером. Золоту медаль виграв японець Дайкі Гашимото.

Результати змагань в багатоборстві:

• 1. Дайкі Гашимото (Японія) — 86,132;
  • 2. Ілля Ковтун (Україна) — 84,998;
  • 3. Фредерік Річард (США) — 84,332.

Ілля Ковтун

Гімнаст здобув свою другу медаль на чемпіонатах світу. На ЧС-2021 Ковтун посів третє місце в багатоборстві. 20-річний гімнаст є чинним чемпіоном Європи у вправах на паралельних брусах, а також дворазовим бронзовим медалістом у багатоборстві. Разом з пертнерами по команді Ковтун здобув ліцензію на Олімпіаду-2024.

У Іллі Ковтуна буде шанс вибороти ще одну медаль ЧС-2023. У неділю, 8 жовтня, українець виступить у фіналі змагань із вправ на паралельних брусах.