Їм треба буде підтвердити знання польської мови на рівні В1
Влада Польщі готує зміни для українців. Вони торкнуться лікарів з України. Аби продовжувати практику, їм треба буде підтвердити знання польської мови на рівні В1.
Відповідні зміни до законодавства Сейм має розглянути 15 травня. Про це повідомляє видання Rzeczpospolita.
Зазначається, що зміни торкнуться не тільки лікарів, але й стоматологів. Останніх виділяють в окрему категорію через те, що на Заході такі спеціалісти зазвичай вважаються не класичними лікарями, а скоріше фахівцями з косметичних послуг.
Отже, лікарі й стоматологи, які працюють або хочуть працювати в Польщі на основі спрощених правил, повинні будуть підтвердити своє знання польської мови на рівні B1. Наразі лікарі-біженці з України не зобов’язані складати мовний іспит. Поправки можуть набути чинності з 1 липня 2024 року, якщо парламент країни затвердить ці зміни.
До 1 січня 2026 року лікарі повинні будуть подати до відповідної районної медичної ради документ про знання польської мови. Якщо медики не матимуть такого підтвердження, то втратять право на практику лікаря чи стоматолога і, відповідно, свій заробіток.
Втім, експерти не мають єдиної думки про те, чи достатнім є знання мови на рівні В1 для повноцінного спілкування з пацієнтами. У Вищій Лікарській Раді, яка й проводить мовні іспити для іноземних лікарів, виступають за вимогу для українських спеціалістів знати мову на рівні B2. Так вважає і адвокат з медичного права Йоанна Вельголавська-Пілас.
"Іспит з польської мови на рівні B1 не охоплює медичної термінології та лексики, процедур та лікування, а це є ключовим для роботи в медичній бригаді. Це особливо важливо в клінічній роботі, де стан пацієнта часто вимагає негайної реакції та співпраці членів лікувальної групи", – пояснює вона.
Зазначимо, що після повномасштабного вторгнення Росії до Польщі поїхали тисячі українських медиків. Нерідко це гарні профільні спеціалісти, які посилили систему польську охорони здоров'я.
Однак українські біженці роблять Польщу сильнішою не тільки в медицині. Так, минулого року кожний десятий новий бізнес в країні відкрив саме українець. Всього ж зареєстровано майже 50 тисяч українських ФОПів.
Окрім цього, українці сплачують багато внесків у польський бюджет. Через те, що український бізнес наразі - це 0,5% польського ВВП, пенсійний фонд сусідньої країни вийшов у плюс вперше за 5 років.
Раніше "Інформатор" писав про молодого українського біженця у Польщі, який навів російські ракети на склад боєприпасів в Україні. Хлопця вже затримали польські спецслужби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.