Обов’язкові медичні огляди під час війни: як їх проходити та кому категорично забороняється їх пропускати

Чимало спеціальностей потребують проходження обов’язкового медичного обстеження

Обов’язкові медичні огляди під час війни: як їх проходити та кому категорично забороняється їх пропускати

Війна не звільняє громадян від зобов'язаності проходити заплановані регулярні медичні обстеження. 

Про те, кому не можна їх пропускати, та як проходити такі обстеження в теперішній ситуації розповіли в Міністерстві охорони здоров’я, – передає Інформатор.

Обов’язкові медичні огляди залишаються такими навіть під час війни. Не варто забувати, що для чималої кількості професій вони є обов’язковою умовою для роботи, а без них можуть і зовсім відсторонити. 

МОЗ нагадує, що займатися фінансуванням та організацією проведення таких обстежень мають самі роботодавці. Розглянемо трохи детальніше те, хто саме має обов’язково проходити такі обстеження для прийняття на роботу: 

  • Працівники харчової промисловості, громадського харчування чи торгівлі;
  • лікувально-профілактичних, дошкільних та навчально-виховних закладів;
  • водопровідних споруд, структур комунально-побутового обслуговування;
  • інших підприємств чи установ, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань та виникненню харчових отруєнь;
  • зайняті на шкідливих роботах, або роботах з небезпечними умовами.

Обов’язкові медогляди, що проводятся раз на рік, мають проходити працівники віком до 21 року.

Подібні огляди передбачають проведення загального обстеження лікарями (терапевт, стоматолог тощо), необхідні основні лабораторні дослідження та функціональне обстеження (тиск, кардіограма, УЗД тощо). Усі ці процедури мають проводитися послідовно та повністю. 

Для того, аби пройти обстеження, людина має подати документ, що посвідчує його особу, а також додаткове фото 3 на 4. Працівники, що не мали поважних причин на пропуск медогляду, і так його і не пройшли, будуть відсторонені від роботи. Війна не змінює цього факту. 

Ви також за бажанням можете ознайомитися з повним переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких мають проходити обов'язкові профілактичні медичні огляди. Список можна знайти у відповідній постанові Кабінету міністрів. 

Нагадаємо, що Єврокомісія офіційно рекомендує надати Україні статус кандидата у ЄС: що буде далі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube