Головна
Життя
Мода
08:00, 7 Липня
Информатор UA

Интро

Художниця Олеся Трофименко три місяці працювала над проєктом "Потік" із 32 вишитих полотен, що прикрасили показ Dior. Роботи відображають українські традиції та культуру. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Forbes.ua. Показ нової колекції бренду Dior відбувся 4 липня в музеї Родена. Стіни будівлі прикрасили масштабні вишиті полотна української художниці. Лише на ескізи художниця витратила місяць. Креативна директорка Dior Марія Грація К’юрі вперше побачила роботи Трофименко у Національному музеї мистецтва XXI століття в Римі. Експозицію із близько 200 робіт у 2014 році готувала координаторка мистецьких проєктів Соломія Савчук. У ній були представлені полотна розміром 10х15 см.  Традиційний стиль художниці — поєднання живопису з елементами вишивки. Обговорення співпраці з Dior почались на початку квітня. Тоді ж весь світ дізнався про звірства російських окупантів у Бучі та Ірпені. «Це дуже боліло, – ділиться Трофименко. – А Соломія мені пише з Парижу: вони хочуть щось життєствердне. Я запитала, чи вони знають, що у нас відбувається, і у відповідь почула: так, і вони вірять у нашу перемогу». Обираючи образи для експозиції, Трофименко вивчала козацьку вишивку початку XVII – XVIII століть, українські весільні вінки, що силуетом нагадують корону, та дерево життя – один з елементів вишитого рушника, притаманного Чернігівській області. Останній образ виявився настільки влучним, що став центральним не лише у експозиції, а й у самій колекції Dior.   Вишивкою за ескізами української мисткині займались 470 майстринь зі школи, розташованої в Мумбаї. На виконання було три тижні. «У них класний підхід, я уявляла собі ці роботи, вишиті хрестиком і гладдю. А вони зробили це за допомогою своїх національних технік вишивки, чим збагатили експозицію», – каже Трофименко. Dior запросили українську художницю невипадково. «Їм було важливо зробити проєкт для України та розкрити нашу історію. У Dior мене запевнили, що не вірять російській пропаганді та не сумніваються у нашій правоті. Вони підтримують нас. Для мене це дуже важливо», – розповідає художниця.  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Українська художниця створила вишиті полотна для показу Dior

Читать на русском

Відомий бренд запросив українську мисткиню

Читать на русском
Українська художниця створила вишиті полотна для показу Dior

Відомий бренд запросив українську мисткиню

Художниця Олеся Трофименко три місяці працювала над проєктом "Потік" із 32 вишитих полотен, що прикрасили показ Dior. Роботи відображають українські традиції та культуру.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Forbes.ua.

Показ нової колекції бренду Dior відбувся 4 липня в музеї Родена. Стіни будівлі прикрасили масштабні вишиті полотна української художниці. Лише на ескізи художниця витратила місяць. Креативна директорка Dior Марія Грація К’юрі вперше побачила роботи Трофименко у Національному музеї мистецтва XXI століття в Римі. Експозицію із близько 200 робіт у 2014 році готувала координаторка мистецьких проєктів Соломія Савчук. У ній були представлені полотна розміром 10х15 см. 

Традиційний стиль художниці — поєднання живопису з елементами вишивки. Обговорення співпраці з Dior почались на початку квітня. Тоді ж весь світ дізнався про звірства російських окупантів у Бучі та Ірпені. «Це дуже боліло, – ділиться Трофименко. – А Соломія мені пише з Парижу: вони хочуть щось життєствердне. Я запитала, чи вони знають, що у нас відбувається, і у відповідь почула: так, і вони вірять у нашу перемогу».

Обираючи образи для експозиції, Трофименко вивчала козацьку вишивку початку XVII – XVIII століть, українські весільні вінки, що силуетом нагадують корону, та дерево життя – один з елементів вишитого рушника, притаманного Чернігівській області. Останній образ виявився настільки влучним, що став центральним не лише у експозиції, а й у самій колекції Dior.

 

Вишивкою за ескізами української мисткині займались 470 майстринь зі школи, розташованої в Мумбаї. На виконання було три тижні.

«У них класний підхід, я уявляла собі ці роботи, вишиті хрестиком і гладдю. А вони зробили це за допомогою своїх національних технік вишивки, чим збагатили експозицію», – каже Трофименко.

Dior запросили українську художницю невипадково.

«Їм було важливо зробити проєкт для України та розкрити нашу історію. У Dior мене запевнили, що не вірять російській пропаганді та не сумніваються у нашій правоті. Вони підтримують нас. Для мене це дуже важливо», – розповідає художниця. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.