Українська балістика FP-7 проходить кодифікацію в Міноборони - бойове застосування наближається - Reuters

Ракета вже пройшла 15 випробувальних пусків, попереду більша ракета та удари по РФ восени.

ракета FP-7
FP-7 проходить кодифікацію в Міноборони

Українська балістична ракета FP-7 виробництва компанії Fire Point вже проходить кодифікацію в Міністерстві оборони України, і ця процедура триватиме два-чотири тижні. За оцінкою розробників, ракета вже пройшла близько 15 тестових пусків, про що повідомляє Інформатор. Перше бойове застосування FP-7 очікується вже на початку осені. Значно більша балістична ракета FP-9 має вирушити по цілях у Росії наприкінці осені.

Про статус проєкту розповіла гендиректорка Fire Point Ірина Терех, яка одночасно займається розробкою європейської системи протиракетної оборони "Фрея". За її словами, компанія домовилася з понад десятком європейських оборонних компаній про постачання радарів, систем наведення та інших компонентів для цього проєкту, повідомляє Reuters. Fire Point вже почала інтегрувати ці системи у власну розробку.

"Практично все узгоджено", - сказала Ірина Терех, гендиректорка Fire Point, додавши, що до проєкту вже долучилися 13 промислових партнерів.
"Зараз ми на найінтенсивнішому і водночас найскладнішому етапі - остаточному складанні всього докупи: з оглядовими радарами, з радарами супроводу, з головками самонаведення", - зазначила Терех.

Над командним центром, який інтегруватиме різні системи "Фреї", працює норвезька компанія Kongsberg. Систему наведення надасть німецька Diehl Defence, яка виробляє головку самонаведення для власного комплексу ППО IRIS-T. Речник Diehl підтвердив переговори з Fire Point, але деталей не розкрив. За словами Терех, ракета-перехоплювач для "Фреї" уже пройшла щонайменше п'ять випробувань, а сам проєкт використовуватиме відкриту архітектуру, яка дозволить замінювати компоненти - наприклад, радар Weibel на розробку компанії Saab.

"Ми розраховуємо, що пускова установка матиме від чотирьох до шести ракет. Тож якщо з одного залпу відбудеться перехоплення балістичної ракети, це буде чудовий результат", - сказала Терех.

Кількість промислових партнерів проєкту може зрости приблизно до 20, що збільшить виробничі потужності. Терех додала, що Fire Point веде переговори і з українськими державними ракетобудівниками, однак називати їх відмовилася. Компанія прагне здійснити перше успішне перехоплення в межах "Фреї" до середини 2027 року.

Fire Point наближається до першого пуску балістики

Проєкт розвивається паралельно на двох фронтах - протиракетна оборона "Фрея" і власне ударна балістика FP-7 та FP-9. Обидва напрямки залежать від міжнародної кооперації: європейські партнери постачають радари й головки самонаведення, а українська сторона доводить до готовності ракети-носії. Кодифікація FP-7 у Міноборони - останній формальний етап перед тим, як ракета може офіційно перейти на озброєння.

Співвласник Fire Point Штілерман нещодавно повідомив, що завершено перший міжнародний інтеграційний трек проєкту "Фрея" - це підтверджує, що робота із зарубіжними партнерами вже перейшла у практичну фазу, а не лишається на рівні перемовин.

Що відбувалося з ракетами Fire Point раніше

Раніше Інформатор повідомляв, що випробування FP-9 по Москві мали початися найближчим часом, а компанія активно готувала більшу ракету до бойового застосування. Також ми писали, що масштабування системи "Фрея" в компанії оцінюють як можливість для України заробити на власній зброї суми, порівнянні з кількома державними бюджетами.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити