Українець підпалив себе у польському Кракові біля Генконсульства: що відомо

Читать на русском

Акт самоспалення здійснив 63-річний пенсіонер, висловивши протест чоловікам-громадянам України, які відсиджуються в Польщі та не йдуть воювати з Росією

Читать на русском
Самоспалення
Біля Генконсульства у Кракові працює поліція, фото: rmf24

Акт самоспалення здійснив 63-річний пенсіонер, висловивши протест чоловікам-громадянам України, які відсиджуються в Польщі та не йдуть воювати з Росією

У четвер, 13 квітня, 63-річний українець прийшов у Польщі до Генерального консульства у Кракові та почав закликати українських чоловіків повернутися додому та йти на війну, а не відсиджуватись закордоном. Після цього він облився бензином і підпалив себе. У вкрай важкому стані пенсіонера забрали до шпиталю. 

Про це повідомляє сайт польського радіо rmf24. 

"Інцидент стався близько 7:50 перед Генеральним консульством України в Кракові. Людина, яка стояла в черзі до консульства, в якийсь момент почала поводитися нераціонально. Чоловік почав вигукувати гасла українською мовою, після чого підпалив себе легкозаймистою речовиною та втік. Виявилось, що 63-річний громадянин України вигукував заклики повернутися на батьківщину та захищати країну від росіян. Він звернувся до українських чоловіків, які зібралися перед консульством", - йдеться у повідомленні. 

На місці працював патруль поліції, який разом зі свідком наздогнали чоловіка, загасили полум'я на ньому та викликали швидку допомогу. Стан чоловіка важкий, лікарі борються за його життя, але оптимістичного прогнозу не дають. 

Українець підпалив себе у польському Кракові біля Генконсульства: що відомо 1

В українському МЗС підтвердили, що у Кракові українець здійснив спробу самоспалення.

"Уранці біля будівлі генерального консульства України в Кракові українець, який проживав у Польщі, здійснив спробу самоспалення. У важкому стані громадянина доставили до лікарні. Лікарі наразі надають йому термінову медичну допомогу. Стан українця критичний", - повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

А хто відсиджується у Польщі? 

Як повідомляв Інформатор, Верховний Суд підтвердив, що військовий квиток з позначкою про зняття з обліку свідчить лише про військовий облік особи. Але він не є документом, який дозволяє  перетинати державний кордон під час дії воєнного стану. Тобто, навіть чоловікам з інвалідністю, непридатними для військової служби, держава не гарантує безпроблемний перетин кордону України.  

Але ця заборона не завжди стосується самих держслужбовців, які знаходять спосіб виїхати за межі України. Зокрема, Інформатор писав, що львівські чиновники масово використовують систему "Шлях" для відпочинку за кордоном під час війни. Ми також розповідали, чи можуть українцям вручати повістки на кордоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.