Головна
Україна
Події
17:25, 5 Травня
Информатор UA

Интро

Українців просять утриматися від емоційних висловлювань у бік затриманого в Іспанії проросійського блогера Анатолія Шарія, щоб не давати місцевому суду приводу відмовити в його екстрадиції в Україну. Про це заявила Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова, передає Інформатор. "Дуже прошу всіх небайдужих громадян утриматися від емоційних висловлювань на адресу затриманого підозрюваного у скоєнні держзради та порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак. Особливо прошу поводитися стримано представників влади: від правоохоронців до депутатів всіх рівнів", - звернулася Венедиктова. За її словами, утриматися від подібних висловлювань необхідно через те, що їхня наявність може дати іспанському суду додаткову нагоду для відмови в його екстрадиції до України. "Будь-які висловлювання представників української влади за адресою фігуранта теоретично можуть вплинути на ухвалення рішення компетентним судом Іспанії. Дати до рук Шарію додатковий аргумент ми просто не маємо права", - наголосила Венедиктова. Вона зазначила, що немає сумнівів у тому, що Шарій, ймовірно, відмовиться від добровільної екстрадиції. "Якщо це станеться, то затриманий за допомогою своїх юридичних радників може вдатися до використання різних тактик захисту, зокрема спробують переконати компетентний суд у виключній політичній основі притягнення його до кримінальної відповідальності", - пояснила Венедиктова.  Венедиктова додала, що обрання Шарію запобіжного заходу наразі - це компетенція саме іспанського суду. "Після затримання на території іншої держави суд, який прийматиме рішення про можливу екстрадицію, може залишити підозрюваного під вартою, випустити під заставу або, наприклад, наказати залишатися під домашнім арештом. Іншими словами, підозрюваний Шарій (як і будь-який інший підозрюваний) перебуватиме в екстрадиційній процедурі на момент розгляду по суті. При цьому запобіжний захід – це компетенція іспанського суду", - підсумувала Венедиктова. Раніше Інформатор писав, що в Іспанії затримали проросійського блогера Анатолія Шарія. Також ми писали, чому Шарія звинувачують у держзраді та можуть посадити на 15 років. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. Заголовне фото: з відкритих джерел  

Українців просять утриматися від емоцій щодо затримання Шарія: суд Іспанії може відмовити в екстрадиції

Читать на русском

Шарій, ймовірно, відмовиться від добровільної екстрадиції.

Читать на русском
Українців просять утриматися від емоцій щодо затримання Шарія: суд Іспанії може відмовити в екстрадиції

Шарій, ймовірно, відмовиться від добровільної екстрадиції.

Українців просять утриматися від емоційних висловлювань у бік затриманого в Іспанії проросійського блогера Анатолія Шарія, щоб не давати місцевому суду приводу відмовити в його екстрадиції в Україну.

Про це заявила Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова, передає Інформатор.

"Дуже прошу всіх небайдужих громадян утриматися від емоційних висловлювань на адресу затриманого підозрюваного у скоєнні держзради та порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак. Особливо прошу поводитися стримано представників влади: від правоохоронців до депутатів всіх рівнів", - звернулася Венедиктова.

За її словами, утриматися від подібних висловлювань необхідно через те, що їхня наявність може дати іспанському суду додаткову нагоду для відмови в його екстрадиції до України.

"Будь-які висловлювання представників української влади за адресою фігуранта теоретично можуть вплинути на ухвалення рішення компетентним судом Іспанії. Дати до рук Шарію додатковий аргумент ми просто не маємо права", - наголосила Венедиктова.

Вона зазначила, що немає сумнівів у тому, що Шарій, ймовірно, відмовиться від добровільної екстрадиції.

"Якщо це станеться, то затриманий за допомогою своїх юридичних радників може вдатися до використання різних тактик захисту, зокрема спробують переконати компетентний суд у виключній політичній основі притягнення його до кримінальної відповідальності", - пояснила Венедиктова. 

Венедиктова додала, що обрання Шарію запобіжного заходу наразі - це компетенція саме іспанського суду.

"Після затримання на території іншої держави суд, який прийматиме рішення про можливу екстрадицію, може залишити підозрюваного під вартою, випустити під заставу або, наприклад, наказати залишатися під домашнім арештом. Іншими словами, підозрюваний Шарій (як і будь-який інший підозрюваний) перебуватиме в екстрадиційній процедурі на момент розгляду по суті. При цьому запобіжний захід – це компетенція іспанського суду", - підсумувала Венедиктова.

Раніше Інформатор писав, що в Іспанії затримали проросійського блогера Анатолія Шарія. Також ми писали, чому Шарія звинувачують у держзраді та можуть посадити на 15 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.