“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Дана статистика відображає стан справ у 2020 році
У 2020 році 12 українців захворіли на правець. З них 6 дорослих, інші - діти різного віку.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Центр громадського здоров'я України .
5 випадків захворювання зафіксували серед дітей 10-14 років, ще 1 випадок у підлітка 17 років.
Зараження проявилися у Волинській, Миколаївській та Вінницькій (по 2), Рівненській, Львівській, Чернігівській, Київській, Полтавській і Харківській (по 1) областях.
Медики нагадують, ревакцинація від дифтерії і правця необхідна кожні десять років.Вона відбувається у 6 років і 16 років. З 26 років планова вакцинація для дорослих обов'язково кожні десять років.
Для довідки. Правець - інфекційне захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani. Інфікуватися можливо через потрапляння бруду в рану, внаслідок укусів тварин або травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається. Серед його симптомів: запаморочення, напруга м'язів спини і шиї, періодичні судоми, прогресуюче оніміння мімічних м'язів (сардонічна посмішка), спазм м'язів обличчя. Без своєчасної медичної допомоги хвороба може призвести до смерті. Єдиний надійний спосіб захиститися від правця - вакцинація.
Вакцина від правця і дифтерії - безкоштовна!