Водночас генерал набрав лише 3% голосів серед опитаних
Більшість українців все ще вважають лідерами опозиції до нинішньої влади п’ятого президента Петра Порошенка та волонтера Сергія Притулу. Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології. Втім, громадяни називали головним опозиціонером і ексголовкома ЗСУ Валерія Залужного, який має змінити вектор розвитку з військового керівництва на дипломатію. При чому робили це вони, не обираючи з запропонованих варіантів, а власноруч пропонуючи свій.
Про це йдеться на сайті КМІС. Під час дослідження було опитано 2008 респондентів, які мешкають на підконтрольній нашому уряду території України.
Українцям озвучили шість прізвищ публічних людей та запропонували обрати одного, кого вони вважають лідером опозиції. На першому місті опинився Петро Порошенко, який набрав 26% голосів. На умовно другому – Сергій Притула із 17%. Далі йдуть Дмитро Разумков (7%), Юлія Тимошенко (5%), Олексій Арестович (2%) та Юрій Бойко (2%).
Водночас 4% людей назвали свої варіанти, а 3% з них вважають головним опозиціонером саме генерала Валерія Залужного. Варіанту із ним не було в опитуванні.
Ми поспілкувалися із засновником соціологічної компанії Active Group Андрієм Єременком. За його словами, серед громадян високий рівень довіри до Залужного, про що свідчать попередні опитування, тому було б добре, якщо б такий рівень був і в самій опозиції.
“3% – це мало. Ба більше, ми насправді шукаємо опозицію, тому що претензії до діючої влади, як і до будь-якої, набираються і хочеться бачити якусь альтернативу. Наразі нею є Петро Порошенко, рейтинги якого “вище неба”. Люди думають, що при голосуванні між Порошенком і Зеленським обрали б другого, але “з важким серцем, тож хотілося б за когось іншого”, – пояснив соціолог.
Єременко наголосив, що саме Сергій Притула наразі не є політичним опозиціонером, адже займається волонтерською діяльністю і не коментує у негативному ключі дії влади. Крім того, люди бачать, що найбільше в опозиції перебувають Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Втім, політичний виборець може згадати про їхню політичну діяльність та захотіти обрати “призначити” на місце опозиції когось іншого.
Водночас генерала Залужного, як наголосив засновник Active Group, люди підтримали б на умовних виборах не як саме опозиціонера, а за те, ким він насправді є. Крім того, ексголовком у публічній площині не висував претензій у бік президента Володимира Зеленського, тож конфлікту з Банковою, про який говорили довгий час, навряд чи було місце.
“Неможливо призначити послом примусово (Зеленський погодив кандидатуру Залужного на посла у Великій Британії – ред.). Кількість бажаючих записати Залужного в опозицію свідчить про те, що вони повірили, що цей конфлікт є”, – додав Єременко.
Він зазначив, що Банковій варто вже почати створювати собі опозицію, щоб не повторити ситуацію, в якій опинився Порошенко, коли свої політичні амбіції озвучив Зеленський. Якщо в Офісі президента не поквапляться, то місце опозиції можуть зайняти “нові обличчя”, які перетягнуть ковдру на себе, а Зеленський у підсумку опиниться у схожій на ситуації, в яку потрапив Порошенко у 2019-му, коли гучно програв вибори.
У лютому 2024 року президент Зеленський оголосив про відставку генерала Валерія Залужного. Ще тоді президент, як повідомляли ЗМІ, пропонував генералу перед звільненням інші посади. Financial Times писала, що йшлося о пропозиціях, наприклад, очолити РНБО країни чи роль посла у Великобританії.
Щодо останнього варіанту зазначалося, що Залужний буцімто відмовився. Втім, вже 7 березня Зеленський погодив ексголовкома на посаду посла у Великій Британії. За словами глави держави, генерал Залужний говорив йому саме про такий напрям для себе - дипломатичний.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
В контексті підбиття «Цезаря Кунікова» з'явилася новина, що росіяни заявляли про зміну голови російського Чорноморського флоту. Чи може бути це пов'язано з покаранням за втрату судна або ж Росія намагається покращити своє становище в Чорному морі? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся у відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.