“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Україна та Румунія 2 листопада провели спільний аукціон із продажу доступу до пропускної спроможності міжнародних ліній передачі електроенергії
Україна з 3 листопада відновлює торгівлю електроенергією з Румунією. Це стало можливо завдяки спільним аукціонам з доступу до міждержавних електромереж, які відбулися напередодні. Перший спільний аукціон Україна та Румунія провели 2 листопада.
Про це повідомляє профільне видання Ex&Pro Consulting. За даними "Укренерго", максимальна пропускна спроможність на експорт була запропонована на рівні 200 МВт, на імпорт - 400 МВт. 32% запропонованої пропускної спроможності для експорту викупили Сіпіджі Енерджі, ДТЕК Західенерго, Енерго Ресурс Рі Груп.
Дев’ять компаній викупили 44% запропонованої пропускної спроможності для імпорту до Румунії. 3 листопада має бути фактично імпортовано 186 МВт/год, експортовано - 95 МВт/год, за даними європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E.
"Укренерго" очікує, що спільні аукціони з іншими країнами - Польщею, Словаччиною та Угорщиною - запрацюють на загальноєвропейській платформі JAO (Joint auctioning Office) з початку 2024 року, написав керівник "Укренерго" Володимир Кудрицький на сторінці у Facebook.
У травні цього року Україна зупинила експорт електроенергії. Йшлося про постачання в нічні години у напрямках Молдови та Польщі. Причиною зупинення експорту називали те, що потрібно було покривати внутрішні потреби України. Також необхідно було створювати резерви на вечірні години, коли спостерігався пік споживання. Румунія та Угорщина вимагали проведення спільних аукціонів, для яких ще треба було підготувати нормативно-правову базу.
Та навіть без спільних аукціонів Україні цьогоріч продала електрики у Європу на понад 176 млн грн, або в 50 разів менше, ніж торік, йдеться у матеріалі Forbes Ukraine. Найбільші експортери за дев’ять місяців 2023-го – дві компанії з групи ДТЕК Ріната Ахметова – "ДТЕК Західенерго" та "Д.Трейдінг", а також державна "Укргідроенерго", за даними ExPro Consulting.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.