Україна вперше отримала шанс формувати хід війни, стратегічна ініціатива переходить до ЗСУ. Аналіз ситуації від Інституту вивчення війни

Читать на русском

Загарбники перекинули до Херсонської області три батальйонно-тактичні групи (БТГ)

Читать на русском
Україна вперше отримала шанс формувати хід війни, стратегічна ініціатива переходить до ЗСУ. Аналіз ситуації від Інституту вивчення війни

Загарбники перекинули до Херсонської області три батальйонно-тактичні групи (БТГ)

На думку аналітиків, Україна перехопить стратегічну ініціативу та змусить росію перерозподілити сили та змінити пріоритети зусиль у відповідь на контрнаступальні операції Збройних сил.

Аналіз від американського Інституту вивчення війни – у матеріалі Інформатора.

Російські війська продовжують перекидати особовий склад і техніку до Херсонської та Запорізької областей — за рахунок своїх сил у напрямках Слов’янська та Сіверська, від захоплення яких вони, очевидно, відмовилися. Також вони передислокують військову техніку, зокрема артилерію та авіацію, до Криму з інших регіонів України. Раніше російські війська виходили або призупиняли наступальні операції на місто Харків і південний напрямок, щоб захопити Луганську область, але вони зробили це за власною ініціативою на основі зміни пріоритетів свого командування. В цьому випадку, схоже, окупанти реагують на загрозу контрнаступу ЗСУ в Херсонській області, а не свідомо обирають цілі, на яких зосередити свої зусилля. 

Навіть після того, як українські війська відбили спробу росії захопити Київ на початку війни, росіяни змогли вільно зосередити свої операції на сході. Підготовка України до контрнаступу на Херсонському напрямку та початкові операції у рамках цього контрнаступу у поєднанні з різким ослабленням російських сил загалом дають змогу Україні вперше почати активно формувати хід війни.

"Якщо Україна зможе посилити наступ навколо Ізюма, продовжуючи контрнаступ у Херсоні, тоді російські війська постануть перед складним вибором. Їм доведеться вирішити або залишити свої позиції на заході навколо Ізюма на користь оборони своїх наземних ліній зв’язку далі на північ і схід, або залучити більше особового складу та техніки, щоб спробувати утримати поточну лінію фронту", - зазначають аналітики. 

Ситуація на фронті 

Окупанти спробували просунутися на північний захід від Ізюма, але безуспішно. Українські військові скористалися передислокацією російських військ зі Слов’янського напрямку та провели локалізовані контратаки, щоб відновити позиції на південний захід від Ізюма та на північний захід від Слов’янська.

ЗСУ відбили Дібровне та звільнили від окупантів Мазанівку та Дмитрівку. Російські війська здійснили невдалу атаку на північний захід від Донецька в районі Мар’їнки. Додатково вони випустили чотири ракети з Білгорода по Немишлянському району Харкова. Окупанти безуспішно атакували українські позиції біля річки Інгулець 3 та 4 серпня. Загарбники перекинули до Херсонської області три батальйонно-тактичні групи (БТГ), які діяли на лінії фронту в районі адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей.

Війська рф перекидають велику кількість військової техніки до Херсонської області через Керченський міст і використовують окупований Крим як "плацдарм для накопичення озброєння". 

Джерело: Інститут вивчення війни 
Джерело: Інститут вивчення війни 

 

Ключові висновки аналітиків:
  • Україна перехопить стратегічну ініціативу, змусивши росію перерозподілити сили та змінити пріоритети зусиль у відповідь на контрнаступальні операції Збройних сил.
  • Російські війська намагалися просунутися на північний захід від Ізюма.
  • Українські сили провели серію локалізованих контратак між Ізюмом і Слов'янськом і відбили позиції в низці населених пунктів.
  • Загарбники продовжували наземні атаки на північний схід і південь від Бахмута.
  • Окупанти продовжували спроби наступу на Піски та здійснили обмежений наземний удар на південний захід від Донецька.
  • Російські війська продовжували перекидати техніку та особовий склад на північний схід Херсонської та західну частину Запорізької області.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.