Україна тепер конкурує з Кенією за допомогу від США? Республіканці бʼють на сполох через рішення Байдена

Президент Сполучених Штатів ухвалив пакет допомоги для Кенії на 60 млн доларів. Частина конгресменів вважає, що озброєння було б краще передати Києву

Кенія, Україна, США
У Держдепі запевнили, що можуть підтримувати як Гаїті так і народ України

Республіканці з Конгресу США розкритикували адміністрацію Байдена за постачання Кенії військового обладнання на 60 млн доларів. Для цього президент Сполучених Штатів скористався своїми повноваженнями PDA, які дозволяють ухвалювати подібні рішення без погодження із законодавцями. Водночас конгресмени вважають, що це озброєння мало бути передане Україні.

Пакет допомоги включає стрілецьку зброю, боєприпаси та бронетехніку для кенійських сил. Вони у свою чергу протистоять злочинним угрупованням у Гаїті. Про це пише видання Politico.

"У листі до держсекретаря Ентоні Блінкена голова Комітету Палати представників із закордонних справ республіканець Майкл МакКол і член Комітету Сенату із закордонних справ Джим Ріш розкритикували адміністрацію за використання президентських повноважень (PDA) на виділення з запасів США військової допомоги на суму 60 мільйонів доларів, щоб допомогти придушити банди, які сіють хаос у Гаїті", - йдеться у публікації.

Очікується, що пакет допомоги прибуде до кенійських сил у четвер - того ж дня президент Кенії Вільям Руто зустрінеться з високопосадовцями США у Вашингтоні. У листі законодавці стверджують, що фінансування опору злочинним група у Гаїті без схвалення Конгресу є "вкрай сумнівним" та "безпрецедентним" кроком.

"Збройні сили проводять інвентаризацію, щоб визначити, що вони можуть заощадити для Гаїті. Це ставить країну в пряму конкуренцію з Україною за зброю", - сказав виданню представник Республіканської партії на умовах анонімності.

Представник Державного департаменту, у свою чергу, так само на умовах анонімності наголосив, що США "реагують на численні критичні потреби в усьому світі, і сценарії в Україні та на Гаїті відрізняються". Він запевнив, що "підтримка народу Гаїті не обмежує і не позбавляє нас можливості підтримувати народ України"

Видання зазначає, що на початку березня Кенія пообіцяла розгорнути на території Гаїті поліцейський контингент, аби допомогти владі країни протистояти бандам. Банди, очолювані колишнім поліцейським Джиммі Шерізьє, вимагали, щоб прем'єр-міністр пішов у відставку. Після того, як очільник гаїтянського уряду Аріель Анрі заявив про відставку, уряд Кенії оголосив про призупинення розгортання поліцейської місії. США, які пообіцяли фінансування цієї операції, висловили впевненість, що її розгортання розпочнеться після того, як будуть призначені нові очільники Гаїті в межах перехідного процесу.

США надають Україні пакети військової допомоги

За даними ЗМІ, Сполучені Штати можуть оголосити про новий пакет військової допомоги для України. Це може відбутися до кінця цього тижня. Загалом президент США Джо Байден планує повернутися до попереднього графіку оголошення допомоги Києву - приблизно кожні два тижні.

Востаннє про допомогу Україні у США анонсували минулого тижня, 13 травня. Таку заяву під час брифінгу у Білому домі зробив радник президента США Джо Байдена Джейк Салліван. Що саме буде у пакеті, американський чиновник не уточнив.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube