У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО
Україна стала учасником багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP). Ця програма займається реалізацією технічного співробітництва армій країн НАТО.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, передає Інформатор.
Тепер наша країна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО щодо взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.
"Україна має потужний ІТ потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки", – прокоментував Резніков.
Очільник центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковник Марат Утюшев наголосив, що для України надання статусу учасника МІР — це знакове рішення.
"Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі", - каже Резніков.
Прапор України включать в шаблон оформлення всіх документів МІР. У своєму листі представники NATO Headquarters Consultation, Command and Control (C3) Staff зазначають, що ця подія є гарним прикладом співпраці України з НАТО та країнами-членами Альянсу.
Що відомо про програму інтероперабельності (MIP)
Це програма технологічного співробітництва ЗС держав-членів НАТО, яка створена на рівні національних розробників інформаційних систем бойового управління. Вона має на меті досягти інтероперабельності національних систем категорії C2IS.
Одним із продуктів MIP є специфікація MIP4-IES – протокол та модель даних для обміну інформацією про обстановку між системами бойового управління. Взаємодія МІР та українських розробників системи ситуаційної обізнаності "Дельта" здійснюється з 2019 року.
Нагадаємо, росію визнали прямою загрозою НАТО. Крім того, Україна чекає чіткого сигналу від НАТО щодо ролі в європейській безпеці.
Раніше Інформатор писав, що рф порушила договір, НАТО має право розміщувати свої війська у Східній Європі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.