Україна розпочала виступи на Іграх Нескорених з 6 медалей

Наша збірна представлена майже в усіх видах спорту

Збірна України представлена найбільшою кількістю спортсменів в історії
Україна вже виграла одну золоту та три срібних медалі

В німецькому Дюссельдорфі стартували Ігри Нескорених-2023. В перший день змагань наша збірна виграла шість медалей. Наші збірні цьогоріч взагалі показують історичні результати - як національна команда з художньої гімнастики, яка повторила кращий результат за 8 років.

Серед цих медалей на Invictus Games вже є одне "золото". Президент України Володимир Зеленський відзначив, що в активі нашої команди вже є всі комплекти медалей.

Золоту медаль в залік Україні приніс Олександр Маковей. Він виграв змагання зі штовхання ядра в категорії IF8.

Дві срібні медалі виграли Володимир Гера (штовхання ядра в категорії IF7) та Микола Заріцький (метання диска IF1). Віцечемпіоном Ігор Нескорених став Максим Зубов в паверліфтингу (IP6). А от "бронзу" вигравали Вадим Мазніченко (штовхання ядра IF6) та Володимир Товкис (метання диска IF2).

Окремо відзначимо, що в паверліфтингу змагалася українська парамедикиня Юлія "Тайра" Паєвська. Вона посіла 12-те місце в класі IP3-IP5 серед жінок.

Ігри Нескорених-2023

Змагання Invictus Games проходять з 2014-го року - їх започаткував британський прин Гаррі. Участь в змаганнях, які триватимуть з 9 по 16 вересня, візьмуть близько 600 учасників з 22 країн.

До програми змагань входять десять видів спорту: стрільба з лука, легка атлетика, веслування на тренажерах, паверліфтинг, плавання, велоспорт, волейбол сидячи, баскетбол і регбі на візках. Вперше в історії пройдуть і змагання з настільного тенісу.

До складу української збірної ввійшли 25 учасників: військових і волонтерів ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів. Наші спортсмени будуть брати участь в усіх видах спорту, крім регбі на візках.

Виступати наші спортсмени будуть разом із прапором, який підписав головком ЗСУ Валерій Залужний. Його привіз із собою заступник Головнокомандувача генерал-полковник Микола Балан. Також він вручив пам'ятні подарунки учасникам збірної і подякував їм за службу.