Головна
Україна
13:30, 29 Червня
Информатор UA

Интро

Україна вимагає ОБСЄ знайти спосіб призупинити повноваження росії через війну, яку вона розв’язала, інакше країна-агресор зруйнує саму організацію. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Свій виступ на щорічній конференції ОБСЄ Кулеба почав із запитання, що досі робить представник росії за столом організації після всього, що вже зробила рф. Міністр навів приклади того, як росія "підривала" інструменти ОБСЄ — перешкодила продовженню роботи координатора проєктів ОБСЄ в Україні, не погодившись продовжити мандат, проігнорувала звернення України через спецмеханізм перед повномасштабним вторгненням. "Росії надто довго потурали, і тепер нам доводиться мати справу з монстром, який руйнує все на своєму шляху. Путін відкрито заявив свої агресивні плани відновлення радянської імперії — по суті, завоювання сусідніх суверенних держав. Члени російського політичного істеблішменту регулярно погрожують іншим країнам ядерними ударами. Нагадаю всім, що йдеться про одного з постійних членів Ради Безпеки ООН, якому світове співтовариство доручило зберігати міжнародний мир і безпеку, а не руйнувати їх", - уточнив Кулеба.  Він закликав організацію, з огляду на всі обставини, знайти спосіб призупинити повноваження росії.   "Кажуть, в ОБСЄ немає відповідних механізмів. Що ж, тоді створіть таку процедуру і виженіть їх... ОБСЄ має зробити важкий вибір. Залишити все, як є, і дозволити росії зруйнувати організацію, або вжити заходів і знайти спосіб призупинити повноваження росії. Формалізм тут не допоможе. У часи, коли на карту поставлене майбутнє безпекового порядку в Європі, необхідні рішучі дії. Якщо для цього потрібно створити прецедент, створіть його", - наголосив Кулеба. Міністр підкреслив, що Україна безперечно прагне миру і ніколи не хотіла війни, але оскільки імперські цілі Путіна залишаються незмінними, переговори з ним стануть можливі лише після поразок рф на полі бою. "Я впевнений, що Україна переможе. Насправді, перемога України в інтересах усіх, включно з ОБСЄ, тому що вона відновить мир, справедливість і безпеку в Європі. Питання в ціні, яку за це доведеться заплатити Україні і всій Європі", - додав Кулеба. Нагадаємо, у Маріуполі окупанти обстріляли офіс ОБСЄ, згоріли два автомобілі. Крім того, на Донбасі з полону окупантів звільнили співробітника місії ОБСЄ. Також Інформатор писав, що ОБСЄ оголосила про закриття моніторингової місії в Україні. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Україна просить виключити росію зі складу ОБСЄ

Читать на русском

ОБСЄ має зробити вибір

Читать на русском
Україна просить виключити росію зі складу ОБСЄ

ОБСЄ має зробити вибір

Україна вимагає ОБСЄ знайти спосіб призупинити повноваження росії через війну, яку вона розв’язала, інакше країна-агресор зруйнує саму організацію.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Свій виступ на щорічній конференції ОБСЄ Кулеба почав із запитання, що досі робить представник росії за столом організації після всього, що вже зробила рф. Міністр навів приклади того, як росія "підривала" інструменти ОБСЄ — перешкодила продовженню роботи координатора проєктів ОБСЄ в Україні, не погодившись продовжити мандат, проігнорувала звернення України через спецмеханізм перед повномасштабним вторгненням.

"Росії надто довго потурали, і тепер нам доводиться мати справу з монстром, який руйнує все на своєму шляху. Путін відкрито заявив свої агресивні плани відновлення радянської імперії — по суті, завоювання сусідніх суверенних держав. Члени російського політичного істеблішменту регулярно погрожують іншим країнам ядерними ударами. Нагадаю всім, що йдеться про одного з постійних членів Ради Безпеки ООН, якому світове співтовариство доручило зберігати міжнародний мир і безпеку, а не руйнувати їх", - уточнив Кулеба. 

Він закликав організацію, з огляду на всі обставини, знайти спосіб призупинити повноваження росії.  

"Кажуть, в ОБСЄ немає відповідних механізмів. Що ж, тоді створіть таку процедуру і виженіть їх... ОБСЄ має зробити важкий вибір. Залишити все, як є, і дозволити росії зруйнувати організацію, або вжити заходів і знайти спосіб призупинити повноваження росії. Формалізм тут не допоможе. У часи, коли на карту поставлене майбутнє безпекового порядку в Європі, необхідні рішучі дії. Якщо для цього потрібно створити прецедент, створіть його", - наголосив Кулеба.

Міністр підкреслив, що Україна безперечно прагне миру і ніколи не хотіла війни, але оскільки імперські цілі Путіна залишаються незмінними, переговори з ним стануть можливі лише після поразок рф на полі бою.

"Я впевнений, що Україна переможе. Насправді, перемога України в інтересах усіх, включно з ОБСЄ, тому що вона відновить мир, справедливість і безпеку в Європі. Питання в ціні, яку за це доведеться заплатити Україні і всій Європі", - додав Кулеба.

Нагадаємо, у Маріуполі окупанти обстріляли офіс ОБСЄ, згоріли два автомобілі. Крім того, на Донбасі з полону окупантів звільнили співробітника місії ОБСЄ.

Також Інформатор писав, що ОБСЄ оголосила про закриття моніторингової місії в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.