Україна повторно звернулася до Ірану у справі про катастрофу літака МАУ

Читать на русском

Вже відбулося три раунди офіційних україно-іранських переговорів

Читать на русском
Україна повторно звернулася до Ірану у справі про катастрофу літака МАУ

Вже відбулося три раунди офіційних україно-іранських переговорів

Українська сторона не знайшла підтримки від інших постраждалих країн зі створення спільної слідчої групи. Це могло б значно прискорити досудове розслідування катастрофи літака МАУ.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедиктова провела зустріч з президентом асоціації сімей жертв рейсу PS752 Хамед Есмаіліоном і помічницею посла Канади в Україні Мавурнін Муні, — передає Інформатор.

Прокурори намагаються встановити об'єктивну істину у справі, направляючи запити про міжнародну правову допомогу.

«Зараз в цілому відправили 24 запити, проте терміни їх виконання в умовах пандемії занадто тривалі», – йдеться в повідомленні.

Іранська ж сторона так і не надала повних відповідей на українські запити про міжнародну правову допомогу, а останній з них зовсім залишила без реагування.

«Весь минулий рік Україна і Іран рухалися окремими шляхами: в Ірані своя кваліфікація і своя справа, до матеріалів якої ми не маємо доступу. Цього року Іран заявив про передачу своєї справи по 10 підозрюваних до суду, однак відомості про них ретельно приховуються», — заявила Венедиктова.

За її словами, вже відбулося три раунди офіційних україно-іранських переговорів.

«Ми чули пропозиції від іранської сторони про можливі форми співпраці, які так і залишилися обіцянками. Українська сторона погодилася на пропозицію іранської ознайомитися з матеріалами кримінальної справи в судових органах Ірану, а також на можливість присутності представників України під час судового процесу в Ірані без права голосу», — підкреслила Венедиктова.

Офіс генпрокурора відразу після переговорів надіслав листа про погодження в робочому порядку процедури ознайомлення, підготовки необхідних документів і визначення українських представників до складу делегації. Однак через чотири місяці жодної відповіді від компетентних органів Ірану так і не отримано.

«Анонсування іранською стороною направлення справи до суду, за результатами закритого для постраждалих країн слідства, і ненадання доступу до матеріалів українським прокурорам, свідчить про порушення міжнародних зобов'язань і про недотримання принципу доброї волі, на якому побудовані україно-іранські переговори», — резюмують в Офісі генпрокурора.

У жовтні Офіс генпрокурора повторно звернувся до іранської сторони, щоб отримати відповіді та позитивне вирішення питання про ознайомлення українських прокурорів з матеріалами іранської справи.

Зазначимо, 8 січня в Ірані розбився літак «МАУ» який виконував рейс за маршрутом Тегеран — Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великобританії.

Нагадаємо, у справі про катастрофу українського літака в Ірані пред'явлені звинувачення 10 іранським чиновникам.

Крім того, розшифровка самописців підтвердила втручання в роботу літака МАУ.

Також Інформатор писав, що постраждалі країни очікують туристичного ваучера від Ірану на новий раунд переговорів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.