Україна посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату, - Зеленський

Читать на русском

Глобальна зміна клімату може стати неминучою, якщо не вжити заходів

Читать на русском

Глобальна зміна клімату може стати неминучою, якщо не вжити заходів

В цьому році Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату: в декількох регіонах тривала посуха знищила урожай, на сході країни відбулися масштабні лісові пожежі, а на заході - руйнівні паводки. Україна планує вжити заходів в цьому напрямку.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit), який відбувся 12 грудня в онлайн-форматі, - передає Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента .

«Кожен житель планети вже відчуває подих глобального потепління і несе втрати через пасивне ставлення до кліматичної політики», - підкреслив президент.

За його словами, Україна має намір скоротити викиди парникових газів у 2030 році у всіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% в порівнянні з 1990 роком, тобто скоротити їх на 58-64%.

Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики.

«Україна також прагне узгоджувати свою кліматичну політику і законодавство з Європейським зеленим курсом. Ми активізуємо співпрацю з ЄС в сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики і відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектора і розвитку національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів», - сказав Зеленський.

Він додав, що довгостроковою метою України є досягнення вуглецевої нейтральності.

Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit) - 2020 присвячений п'ятій річниці Паризької кліматичної угоди (2015) і підготовці до наступної кліматичної конференції ООН зі зміни клімату, яка відбудеться в Глазго (Великобританія) в листопаді 2021 року.

Нагадаємо, що осінь цього року виявилася найтеплішою з 1881 року. Впродовж осені зафіксували 6 температурних рекордів. Крім того, Всесвітня метеорологічна організація ООН прогнозує, що 2020 рік стане одним з трьох найспекотніших років в історії.Незважаючи на те, що в світі запроваджені карантинні обмеження, концентрація парникових газів зростає.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.