Україна підписала двосторонню угоду з Грецією: Афіни обіцяють допомагати у роботі з F-16

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. Греція надаватиме додаткові ресурси для навчання українських пілотів і технічного персоналу літаків F-16

Зеленський, Міцотакіс
Зустріч президента України і прем'єр-міністра Греції в Брюcселі. Фото: president.gov.ua

Україна та Греція уклали двосторонню угоду, спрямовану на посилення оборонних можливостей України. Угоду підписали президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс 17 жовтня в Брюсселі. Греція надаватиме додаткові ресурси для прискорення підготовки українських пілотів і технічного персоналу для роботи з літаками F-16.

Угода передбачає готовність Грецької Республіки забезпечувати важливі оборонні потреби України, включаючи прискорення навчання технічного персоналу та українських пілотів для використання літаків F-16. У пресслужбі президента України також повідомили, що окрім додаткових ресурсів для навчання пілотів, в угоді передбачено співпрацю в економічній та культурній сферах, підтримку санкцій проти Росії та сприянні притягненню країни-агресора до відповідальності та відшкодування збитків. Греція також підтвердила свою готовність брати участь у відновленні України та підтримує інтеграцію в ЄС та НАТО.

"Греція зобов’язується брати участь у відновленні й реконструкції України, підтримує майбутнє членство в ЄС і НАТО й Формулу миру", - повідомляють у пресслужбі президента України.

Зеленський, Міцотакіс
Кіріакос Міцотакіс і Володимир Зеленський під час підписання угоди в Брюcселі. Фото: president.gov.ua

Сама угода підписана на основі виконання Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року. Україна вже має 27 двосторонніх угод із різними країнами, включаючи провідних партнерів у Європі, Північній Америці та Азії.

Безпекові угоди України

Станом на 17 жовтня 2024 року Україна уклала вже 27 двосторонніх угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом, Румунією, Чехією, Словенією, Ірландією та Грецією.

Ці документи - комплексний пакет заходів допомоги Україні. До них входить військова та економічна підтримка, а також політичне сприяння. Крім загальних положень, кожна з країн-партнерів надає Україні індивідуальні зобов'язання, що відповідають її можливостям і потенціалу.

Наприклад, безпекова угода із США, яка підписана 13 червня 2024 року, має намір надати довгострокову матеріальну допомогу, допомогу у навчанні та консультуванні, забезпеченні, розвідці, безпеці, оборонній промисловості для розвитку українських сил безпеки, оборони та стримуванні майбутньої агресії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube