Україна отримає від Rheinmetall прототипи артилерійських снарядів дальністю 100 км

ЗСУ отримають також "сотні тисяч" звичайних снарядів

Снаряди від Німеччини
Гендиректор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер обіцяє поставки боєприпасів вже в 2024 році

Україна незабаром отримає з Німеччини прототипи артилерійських снарядів з дальністю стрільби в сто кілометрів. Поставки слід очікувати вже в 2024 році. ЗСУ отримають також сотні тисяч звичайних 155-мм боєприпасів. 

Про це розповів генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер. Він дав інтерв'ю виданню Handelsblatt.

Паппергер заявив, що очолювана ним компанія зараз зосереджена на виробництві артилерійських боєприпасів. Артилерія змінює правила гри, вважає гендиректор, і треба намагатися встигнути за всіма оновленнями.

"Росія випускає велику кількість снарядів. Україна, з іншого боку, може відповісти на ці атаки лише обмеженою мірою через їх брак. Західний світ виявився не готовим до звичайної війни", - зазначив голова Rheinmetall.

До повномасштабного вторгнення в Україну річна потужність Rheinmetall становила близько 70 тисяч снарядів. У 2024 році очікується від концерну вже 700 тисяч снарядів, а в "середньостроковій перспективі" - близько 1,1 мільйона на рік. З них будуть сотні тисяч експериментальних снарядів з дальністю польоту в 100 кілометрів. 

"Найсучасніші 155-мм снаряди, які Україна мала на озброєнні до сьогодні, - були боєприпаси Vulcano у різних модифікаціях. Зокрема: Vulcano 155 BER - з дальністю польоту 50 км, а також Vulcano 155 GPS/SAL з дальністю до 70 км. Однак загалом таких снарядів Києву поставили лише кілька сотень", - повідомляють журналісти. 

Очікується, що вже в цьому році ЗСУ отримають достатню кількість цих боєприпасів. Нагадаємо також, що зараз українські оборонці використовують далекобійні снаряди "Ескалібур" з дальністю польоту в 60 км. 

Що треба знати про снаряди з дальністю 100 км від Rheinmetall 

Прототипи артилерійських снарядів від Rheinmetall, які мають дальність польоту в 100 кілометрів, представляють собою досить передову технологію у сфері артилерійського озброєння. Ці снаряди здатні здійснювати точні удари на великі відстані, надаючи армії можливість вести вогонь з великої відстані і впливати на значні території безпосередньо з місця розташування вогневих позицій.

Технологія забезпечує підвищену точність ударів і зменшує час, необхідний для доставки вогню на ціль. Це може бути надзвичайно корисно на полі бою, де швидкість реакції і точність відіграють вирішальну роль. Здатність вести вогонь на таку велику відстань дозволяє зберігати безпеку власних військ, знаходячись на відстані від передової лінії, а також забезпечує перевагу в управлінні вогнем над супротивником.

Крім того, ці снаряди можуть мати різноманітні варіанти боєприпасів, що робить їх універсальними і здатними вирішувати різноманітні завдання на полі бою, включаючи знищення живої сили противника, укріплень, важкого озброєння та інших цілей. В цілому, такі артилерійські снаряди можуть значно підвищити ефективність вогневої підтримки і ведення вогню на полі бою, що дуже потрібно ЗСУ в умовах, коли РФ кількісно переважає в засобах вогневого ураження. 

Раніше "Інформатор" писав, що Євросоюз вирішив виділити 500 мільйонів євро для нарощування потужностей з виробництва боєприпасів. Завдяки цим інвестиціям обсяг річного виробництва має збільшитися до двох мільйонів снарядів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube