Україна отримає MRLS із США. Як ці ракетні системи допоможуть нашій перемозі

Вони перебувають на озброєнні армій 16 країн світу

Україна отримає MRLS із США. Як ці ракетні системи допоможуть нашій перемозі

Увечері 30 травня президент США Джозеф Байден заявив CNN, що його адміністрація не планує постачати Україні ракети великої дальності для потенційного ураження території росії. Пізніше директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі, співголова міжнародної робочої групи з санкцій проти рф Майкл Макфол повідомив у Twitter, що Україна все ж таки отримає від США реактивні системи залпового вогню та ракети до них, але цими ракетами неможливо буде завдавати ударів углиб території росії.

Враховуючи, що американські ЗМІ повідомляли про плани адміністрації США надати Україні ракетні системи залпового вогню MRLS, які здатні вести вогонь на відстані від 70 до 300 км. Інформатор вирішив розібратися, яку зброю отримає Україна і як зможе її використати. 

 

Україна отримає MRLS із США. Як ці ракетні системи допоможуть нашій перемозі 1

Що таке MRLS?

В Україну буде поставлена ​​якась неназвана кількість комплексів MRLS. Це американська універсальна пускова установка, що використовується як РСЗВ і установки для запуску тактичних ракет. Розроблено фірмою Lockheed Martin Missiles and Fire Control. Прийнято на озброєння сухопутних військ США 1983 року. Пускова установка змонтована на гусеничній базі американської платформи Bradley. Наразі перебуває на озброєнні армій 16 країн світу, зокрема Великобританії, Німеччини, Ізраїлю, США, Туреччини, Японії та інших.

"Ракета М-31, яка поставляється в Україну в комплекті з MRLS, може летіти максимально на 70 км. Вона керована, а значить дозволяє стріляти з високою точністю. Управляється вона через систему GPS. Кожна така ракета доставляє 90 кг дуже ефективної вибухівки, тобто може зруйнувати будівлю, де знаходиться командний пункт", - пояснив військовий експерт Юрій Федоров.

Боєкомплект для MRLS може містити 6 ракет дальністю 70 км, а може – одну ракету, здатну летіти на відстань до 500 км. Перспектива отримання такої зброї Україною викликала істерику у російському генштабі. Зважаючи на все, відсутність ракет високої дальності і мав на увазі Байден, відповідаючи на запитання CNN.

Посол росії в США Анатолій Антонов публічно заявляв, що подібна ситуація для Москви "неприйнятна і неприпустима". 

"Логіка приголомшлива! Тобто росія може обстрілювати своїми Іскандерами українські міста, а якщо Україна почне обстрілювати військові об'єкти у Білгородській чи Курській області – це неприпустимо!" – зазначив Юрій Федоров.

Як постачання ракетних комплексів з США допоможуть Україні перемогти

За допомогою цих ракет Україна зможе завдавати ударів по оперативних тилах російських військ (складах озброєнь, військових частинах, командних пунктах, транспортних вузлах), серед іншого на тимчасово окупованих територіях України.

"Безпека тилів - один з ключових моментів при наступі, - пояснив Юрій Федоров, - Поблизу діючих частин повинні концентруватися склади боєприпасів, продовольства, командні пункти. Те, що все це виявляється в зоні ураження, може зірвати російський наступ. Ці ракети можуть завдавати ударів і по військам, які наступають, а враховуючи їхню високу точність, вони є дуже небезпечною зброєю!".

Як зазначив експерт, подібні системи ("Торнадо", "Ураган") є і в росії, але їх зовсім небагато і точність їх значно нижча. Справа в тому, що вони розраховані на управління через систему ГЛОНАСС, яка працює в Україні дуже погано.

Як раніше повідомляв Інформатор, 19 травня Сенат США підтримав виділення Україні військової, економічної та гуманітарної допомоги на суму майже 40 мільярдів доларів. Законопроект передбачає, що 20,1 мільярда доларів військової допомоги забезпечить передавання передових систем озброєння: зенітних ракет Patriot та артилерії великої дальності.

Ольга Палій

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube