«Я жив в бурсі на Подолі і на третій день життя там, я вийшов і дивлюся музичний магазин. Пішов туди і мені чувак каже: «Ти по трубу?», я кажу: «Так, я по трубу!». І я взяв собі трубу, навчився на ній грати і тут я записав трубу».
Цей комплекс призначений для боротьби з ракетами, літаками та іншими повітряними цілями
США надали Україні зенітно-ракетні комплекси NASAMS. Але для закриття повітряного простору від російських ракет їх недостатньо.
Про це розповів глава держави Володимир Зеленський, передає Інформатор з посиланням на CBS.
"Я хочу подякувати президенту США Джо Байдену та Конгресу за те, що ми отримали NASAMS. Це системи протиповітряної оборони. Але, повірте мені, цього навіть близько недостатньо", - підкреслив президент України.
Це найновіший засіб протиповітряної оборони. У Сполучених штатах його використовують, зокрема, для захисту Білого дому. Ці ППО мають дуже небагато країн. За ним фактично стоять у черзі. Навіть дві батареї NASAMS, які мають надійти в Україну, дозволять закрити велику частину території країни. Наприклад, увесь Київ чи ще якийсь мегаполіс.
NASAMS діє на відстані до 40 кілометрів та до 20 кілометрів у висоту. Озброєння це надзвичайно високотехнологічне. Теоретично, воно може збивати російські гіперзвукові та балістичні ракети, з якими українським протиповітряним силам зараз впоратися дуже важко.
Зазначимо, Україна обговорює із 5 країнами надання систем ППО, серед них США, Німеччина, Франція, Італія та Ізраїль. При цьому з початку повномасштабної війни росія випустила по Україні вже понад три з половиною тисячі ракет. Проте зараз до 70% цих ракет збивається засобами ППО, як авіацією, так і зенітними ракетними підрозділами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.