“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Показники росії та Білорусі стали нижче за показники багатьох африканських країн
Організація Freedom House створила рейтинг рівня глобальної свободи у світі за 2024 рік. Загалом він вже 18-й рік поспіль скорочується. Україна у ньому набрала 49 балів, тоді як торік було 50.
Про це повідомляється на сайті організації. Водночас показники росії та Білорусі стали нижчими за показники багатьох африканських країн.
Зниження рівня свободи в Україні з 50 до 49 пояснюють заходами, які влада вживає в умовах воєнного стану. Зокрема, війна створила перешкоди для проведення президентських виборів, які мали відбутися у березні 2024 року. Крім того, у 2023 році політичні права та громадянські свободи на окупованих росією територіях деградували ще більше, оскільки російська влада проводила фіктивні регіональні вибори, інституціоналізувала та переміщала українських дітей.
На першому місці серед країн з найкращою ситуацією щодо громадянських і політичних свобод опинилася Фінляндія, яка набрала максимальну кількість балів – 100. Далі йдуть Швеція, Нова Зеландія, Норвегія, Ірландія, Сан-Марино, Люксембург, Данія, Нідерланди та Канада.
Найгірша ситуація зі свободою зафіксована у Північній Кореї, Еритреї, Туркменістані, Південному Судані та Сирії. Росія у рейтингу набрала 13 балів, Білорусь – 8, а Китай – 9 балів.
Минулого року Україна посіла 79 місце у рейтингу щодо свободи преси у світі, які створила організація “Репортери без кордонів”, піднявшись зі 106 позиції торік. Тим часом росія опустилася на 9 позицій до 164 позиції.
Відомо, що 31 країна була віднесена до категорії - “в дуже серйозній ситуації”, що є найнижчим показником, порівняно з 21 країною лише два роки тому. Водночас, за даними ООН, 85% людей живуть у країнах, де свобода ЗМІ знизилася за останні п’ять років.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Сьогодні ми разом з політологом Андрієм Золотарьовим розглянемо особистість офіцера Цезаря Кунікова, в честь якого був названий російський десантний корабель, що був затоплений ЗСУ 14 лютого. Ми також розглянемо можливість, чи була ця подія спланована як «віддання дані» офіцерові у день його смерті через багато років, чи це просто випадковість обставин. Більше деталей та не тільки - у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.