Україна допомагатиме країнам, які потерпають від гострої продовольчої кризи

Читать на русском

Відповідний указ глава держави підписав 3 листопада

Читать на русском
Україна допомагатиме країнам, які потерпають від гострої продовольчої кризи
Саме війна росії проти України спричинила серйозну глобальну продовольчу кризу

Відповідний указ глава держави підписав 3 листопада

Кількість людей у світі, які зазнають гострої нестачі продовольства, за даними ООН, цього року збільшиться на 47 мільйонів. Україна допомагатиме таким країнам зерном. Для цього створили робочу групу. 

Про це повідомили в Офісі президента України. Відповідно до указу президента, який він підписав 3 листопада, робоча група має напрацювати та внести пропозиції щодо надання української сільськогосподарської продукції державам, які потерпають від гострої продовольчої кризи. Робоча група також повинна забезпечити моніторинг ефективності заходів із надання допомоги таким державам.

Хто увійшов до складу 

Очолив робочу групу керівник ОП Андрій Єрмак. До її складу увійшли представники Офісу глави держави, Кабінету міністрів, окремих держустанов. Крім того, до складу робочої групи включать представників іноземних держав, міжнародних організацій та експертів. Вони сприятимуть виконанню визначених для групи завдань.

Що відомо про продовольчу кризу

Через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України кількість людей у світі, які зазнають гострої нестачі продовольства, за даними ООН, цього року збільшиться на 47 мільйонів – із 276 мільйонів до 323 мільйонів. Саме війна спричинила серйозну глобальну продовольчу кризу, оскільки ціни на харчі зростають у всьому світі. Україна прагне покращити доступ до продовольства, особливо серед найбідніших і найуразливіших верств населення, забезпечуючи такі країни українським зерном.

Що цьому передувало 

29 жовтня країна-агресор заявила, що зупиняє участь у роботі "зернової угоди". Президент України Володимир Зеленський заявив, що росія свідомо провокує продовольчу кризу у світі. Попри рішення росії розірвати "зернову угоду" ООН, Туреччина та Україна продовжили експорт. 31 жовтня 12 суден із зерном залишили українські порти. У вівторок, 1 листопада, з портів "Чорноморськ" та "Південний" вийшли ще три судна з 85 тисячами тонн агропродукції для країн Африки та Європи. Своєю чергою, українські порти прийняли два танкери під завантаження олією для Йорданії та Румунії.

Блокада "зернового коридору" з боку рф розпочалася ще у вересні. Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створення черги у 176 суден з 2,1 мільйонами агропродукції на борту. Таким чином, очевидно, що росія прагне спровокувати масовий голод у країнах Африки та Азії, а також створити гострий дефіцит продовольства у всьому світі. З моменту виходу першого судна вдалося експортувати більше ніж 9 мільйонів тонн продовольства, з них більш як 5 мільйонів тонн — до країн Африки та Азії. В рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.

Нагадаємо, Зеленський провів розмову з генсеком ООН щодо "зернової угоди". Крім того, через ракетні обстріли росіян Україна зупинила експорт електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.