Україна більше не у списку фінансово найуразливіших країн: що це означає

Читать на русском

Наша країна більше не належить до найменш фінансово стійких країн світу

Читать на русском
Україна більше не у списку фінансово найуразливіших країн: що це означає

Наша країна більше не належить до найменш фінансово стійких країн світу

Україна у 2021 році залишила список фінансово найуразливіших країн. Вона покращила свій платіжний баланс та продовжила накопичувати валютні резерви.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на інформагентство "Інтерфакс".

За версією берлінської компанії Scope, завдяки вищезгаданим факторам, а також зниженню обсягів виплат за останній рік, наша країна зайняла більш високе місце у фінансовому рейтингу стійкості країн. Про це розповів член Ради Національного банку України Віктор Козюк.

Згідно з індексом External Vulnerability and Resilience rankings - він же є рейтингом вразливості та стійкості до зовнішніх шоків - минулого року Україна була в найбільш ризикованому овалі на графіку. 

Вона була серед країн, найбільш вразливих та менш стійких. Цього року Україна залишила це місце у рейтингу. 

"Це створює певний запас міцності", - сказав експерт.

Україна залишається за показником зовнішньої вразливості на 80 місці.

"Тобто ймовірність того, що ми випали з цього овалу назавжди, не 100%. Потрібно працювати, щоб ми туди не повернулися", - додав експерт.

Раніше Інформатор повідомляв, що після закінчення програми stand-by МВФ продовжить допомагати Україні. Також ми писали, що Мінфін обговорює із МВФ продовження програми для України на півроку. Крім того, у 2022 році Україна має повернути МВФ 2,4 млрд. доларів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.