Укарїнцям пояснили, чи безпечний китайський ШІ DeepSeek

Чат-бот, який набрав популярності, це - чудовий інструмент для збору розвідданих, кажуть у РНБО

DeepSeek
Штучний інтелект вивчає вас і збирає всю інформацію

В РНБО попередили, що китайська модель DeepSeek, як і будь-який штучний інтелект, збирає інформацію, яку користувачі добровільно надають йому. ШІ зберігає ці дані. Питання в тому, куди вони потім потраплять.

Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко. За його словами, DeepSeek - це чудовий інструмент для збору розвідданих.

Як зазначив Коваленко, будь-який штучний інтелект "вивчає вас і збирає всю інформацію про ваші переживання, інтереси, сім'ю, фінанси та практично все інше". Люди добровільно ставлять питання й отримують відповіді, тоді як ШІ зберігає цю інформацію.

За його словами, потім можна отримувати моделі поведінки цілих суспільств. А далі - продумувати інструменти впливу.

"Справжнє питання в тому, хто володіє цим ШІ і яка його кінцева мета", - додав Коваленко.

Що таке DeepSeek

DeepSeek - китайська компанія зі штучного інтелекту, яка розробляє великі мовні моделі з відкритим кодом. Базується в Ханчжоу, провінція Чжецзян.

У січні 2025 року компанія випустила свій перший безкоштовний додаток чат-бота. Він до 27 січня перевершив ChatGPT як найбільш завантажуваний безкоштовний додаток в iOS App Store в Сполучених Штатах.

Цей прорив вже викликав паніку серед великих технологічних компаній у Кремнієвій долині. Модель працює на чипах Nvidia H800s з обмеженими можливостями, але при цьому перевершує всі відомі моделі ШІ за точністю у математиці, програмуванні та вирішенні складних задач. Розробка викликала занепокоєння в технологічних колах США, адже вона ставить під сумнів ефективність багатомільярдних витрат великих технологічних корпорацій на створення AI-систем та центрів обробки даних.

DeepSeek створено за підтримки хедж-фонду High-Flyer, а її засновник Лян Веньфен наразі залишається маловідомою постаттю. Однак з’являється дедалі більше китайських компаній, які просуваються у сфері штучного інтелекту. Наприклад, стартап 01.ai з бюджетом у 3 мільйони доларів чи модель ByteDance, яка також перевершує деякі рішення OpenAI.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube