Угорщина планує захищати українських угорців: від кого та як?

Угорщина планує захищати українських угорців: від кого та як?

Читать на русском

Причиною створення оборонного органу стало посилення міграційної кризи

Читать на русском
Угорщина планує захищати українських угорців: від кого та як?

Причиною створення оборонного органу стало посилення міграційної кризи

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не зникає з міжнародного порядку денного. То він висловився «проти змішування рас», чим викликав шквал критики з боку опозиційних партій та європейських політиків, тепер заявив про створення Ради оборони, метою якої є «забезпечення захисту безпеки та суверенітету Угорщини». 

Інформатор намагався розібратися, що відбувається у сусідній країні та до чого тут наша держава. 

Навіщо в Угорщині створили Раду оборони

На тлі тривалої війни в Україні та економічною кризою, яку прогнозують в Європі Угорщина вирішила створити Раду оборони, яку очолив прем’єр-міністр країни Віктор Орбан. Як заявив заступник державного секретаря Угорщини Берталан Хавасі, ще однією причиною створення оборонного органу стало посилення міграційної кризи. 

«Ми маємо приділити особливу увагу захисту безпеки та суверенітету Угорщини в найближчі роки», - цитує Хавасі видання Origo

Основними завданнями Ради визначено: 

  • розгляд подань та звітів, пов’язаних зі службами національної безпеки, громадською безпекою, прикордонною поліцією, національною обороною, справами біженців, запобіганням катастрофам, боротьбою з тероризмом та обороною; 
  • запровадження нововведень та прийняття урядових рішень. 

Планується, що створений орган збиратиметься за потреби, але принаймні кожні два тижні. 

Водночас російська пропаганда рознесла інформацію про те, що насправді Угорщина, створюючи Раду оборони, намагається захистити угорців на українському Закарпатті. Зокрема, рупор кремля «РИА новости» зазначає, що Угорщина підготувала сценарії військової надзвичайної ситуації, щоб «врятувати та захистити 150 тисяч угорців, які проживають на території Закарпаття». 

Захист українських угорців

Вперше ця фраза пролунала у кулуарах Будапештської зустрічі групи країн, відомої як C5 (Австрія, Словенія, Чеська Республіка, Словаччина та Угорщина) у п'ятницю, 22 липня, з вуст міністра закордонних справ та торгівлі Угорщини Петера Сіярто.

Цю ремарку широко розтирожували світові медіа, а народний депутат України Максим Бужанський закликав Угорщину пояснити свою позицію. 

У відповідь угорське МЗС розмито заявило, що їхня держава зацікавлена у мирі на європейському континенті. 

«Угорщина як член НАТО і країна, яка є сусідами з Україною, з самого початку зайняла чітку позицію: у співпраці з нашими союзниками ми надаємо Україні всю можливу гуманітарну допомогу, але ми не готові ризикувати скачуванням до війни та безпеки на будь-якому рівні», - йдеться у повідомленні МЗС, яке наводить угорське видання Nepszava

В Україні насторожено сприйняли подібні висловлювання та коментарі, що лунають з сусідньої держави. В умовах, коли росія вже понад 8 років веде війну та намагається захопити українські території, а Білорусь продовжує бряцати зброєю на північному кордоні нашої держави, спокійно реагувати на подібні закиди ще й з боку Угорщини не виходить. Та, за словами політологів, подібні висловлювання від Угорщини - скоріш за все, спроба ведення дипломатичної війни, оскільки як країна ЄС та член НАТО ця українська сусідка не посміє влізти у російсько-українську війну. 

«Угорщина залежна від росії в енергетичному плані, але відкрита підтримка агресора дуже малоймовірна. Членство у міжнародних організаціях накладає певні зобов’язання та обмеження. Втручання члену Альянсу перетворює російсько-українську війну на світову, зробити таке Орбану ніхто не дозволить, навіть його партнер путін», - каже політолог Ігор Павленко. 

Раніше Інформатор писав, як Угорщина раптово передумала щодо транзиту військової допомоги Україні через свою територію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.