Жодних реальних доказів застосування Орєшника Forbes не надав — матеріал ґрунтується лиш на припущеннях військового експерта Кирила Сазонова, а він, у свою чергу, говорив про ймовірність застосування як ракети, так і вірогідність вибору цілі ураження
Матеріал американського видання Forbes про те, що Росія запустила ракету "Орєшнік" по Києву 6 лютого, але та вибухнула у РФ, виявився фейком. З'ясувалося, що стаття авторитетного видавця побудована лише на припущеннях та вірогідностях, натомість жодного реального доказу використання ракети журналісти так не надали. Джерелом для публікації Forbes став блогер і військовий експерт Кирило Сазонов. Той, говорячи про удар "Орєшніком" наголошував на його вірогідності, а Київ відніс лише до ймовірних, а не фактичних цілей ворога.
Про те, що Росія не запускала по Києву "Орєшнік", йдеться у повідомленні-спростуванні "Spavdi". Аналітики назвали матеріал Forbes "брехнею". Там також зауважили, що ні російська, ні українська сторони не інформували про пуск "Орєшніка".
Аналітики відзначили, що допис Сазонова насправді містить інформацію про "ймовірність запуску" та "вірогідність удару по Києву". Достеменних свідчень удару ракетою немає.
У "Spravdi" нагадали, що росіяни часто маніпулюють темою удару "Орєшніком" для нагнітання ситуації й паніки. Так було, коли ворог брехав про удар ракетою по території Рівненської АЕС, про перелік "жирних цілей" для атаки, про використання ядерної доктрини.
Раніше авторитетне видання Forbes повідомило, що 6 лютого Росія з полігону Капустін Яр в Астраханській області намагалася вдарити своєю диво-ракетою Орєшнік по Києву. Проте щось пішло не так, та ракета або не злетіла, або вибухнула над територією РФ.
Як відомо, 6 лютого о 10:32 в Києві було проголошено повітряну тривогу. Моніторингові канали повідомляли, що є загроза запуску балістичної ракети середньої дальності з полігону Капустін Яр (саме звідти раніше Росія запустила Орєшнік по Дніпру).
О 10:35 окремі моніторингові канали повідомили про запуск ракети з Росії у напрямку Дніпра. Але вже через хвилину надійшло нове повідомлення про те, що ціль припинила існування. Можливо, пуску ракети не було. А повідомлення були повʼязані з роботою російської РЕБ.