“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У події не візьмуть участь лідери таких великих африканських країн, як Конго, Нігерія та Кенія.
Цьогорічний саміт "росія-Африка", який відбудеться у Санкт-Петербурзі 27-28 липня, відвідають вдвічі менше африканських лідерів, ніж минулого разу. Кремль скаржиться на тиск Заходу на африканські держави.
Про це йдеться у матеріалі Financial Times.
Помічник російського диктатора володимира путіна Юрій Ушаков заявив, що 21 глава держав і урядів візьме участь у саміті в Санкт-Петербурзі – майже вдвічі менше порівняно з 43 на першому російсько-африканському саміті в 2019 році. Зокрема, саміт не відвідають лідери великих країн - Бола Тінубу з Нігерії та Вільям Руто з Кенії, а також Фелікс Чісекеді з Демократичної Республіки Конго. Не відвідає подію і президент Замбії Хакаїнде Хічілема, який здійснював візит до рф у рамках делегації з "африканською мирною ініціативою" минулого місяця.
"Обмежене представництво є ударом для путіна, який використав міцні зв’язки росії з Африкою та чутливість до впливу його війни на глобальні сільськогосподарські ринки як клин, щоб згуртувати симпатії щодо своєї позиції щодо України", - пише видання.
На саміті очікується участь лідерів Єгипту, Сенегалу, Ефіопії, Малі та Центральноафриканської Республіки. Уряди останніх двох країн є відомими замовниками послуг ПВК "Вагнер".
Опитані виданням експерти вказують на те, що деякі лідери африканських держав не ризикують брати участь у російському саміті, оскільки розраховують на допомогу та підтримку від Заходу. Однак навіть наявність делегацій інших країн Африки не вказує на їх підтримку путіна - скоріше вони поїдуть на саміт з міркувань продовольчої безпеки, вважають аналітики.
"Багато африканських країн поділяють зневагу путіна до американських економічних санкцій і закликали Захід скасувати обмеження, які перешкоджають російському експорту сільськогосподарської продукції. Але рішення росії вийти з зернової угоди минулого тижня, після чого вона розбомбила українські порти та зернові термінали, розлютило деякі африканські країни, а Кенія назвала цей крок "ударом у спину", - йдеться у матеріалі.
Видання додало, що обіцянка Росії в 2019 році подвоїти торгівлю з африканськими країнами до 40 мільярдів доларів не виконана, а торгівля впала до 14 мільярдів доларів - Приблизно 70 відсотків цієї торгівлі припадає лише на чотири країни: Алжир, Єгипет, Марокко та Південну Африку.
Запланований захід відбудеться 27-28 липня в Санкт-Петербурзі. Ймовірно путін на цій події зачіпатиме питання постачання краденого українського зерна. Очікується, що президент рф переговорить з лідерами Єгипту, Мозамбіка, Бурунді, Зімбабве, Уганди, Еритреї, Центрально-Африканської Республіки, Лівії, Камеруну, Сенегалу, ПАР, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Малі, Конго.
Раніше президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що республіка відмовилися запрошувати путіна відвідати саміт БРІКС 22-24 серпня, оскільки Кремль дав зрозуміти, що арешт російського диктатора за ордером Міжнародного кримінального суду "буде оголошенням війни".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.