У зоні відчуження горить 10 тисяч гектарів лісу

Читать на русском

Контроль та гасіння пожеж неможливі

Читать на русском
У зоні відчуження горить 10 тисяч гектарів лісу

Контроль та гасіння пожеж неможливі

У зоні відчуження у районі Чорнобильської АЕС горять понад 10 тисяч гектарів лісів через напад російських окупантів. Там палає 31 пожежа, що призводить до підвищеного рівня радіоактивного забруднення повітря.

Як передає Інформатор  про це уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денисова повідомила у Facebook

За її словами, контроль та гасіння пожеж неможливі через захоплення зони відчуження окупантами. 

"Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, що переносяться вітром на значні відстані, що загрожує підвищенням рівнів радіації в України, Білорусі та країнах Європи. Через вітряну та суху погоду інтенсивність та площа пожеж збільшаться, що може викликати надмасштабні пожежі, з якими важко впоратися навіть у мирний час", - повідомила Денисова.  

Вона зазначила, що вогнем можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, що знаходяться на території Чорнобильської зони.

Денисова закликала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) "швидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправним наслідкам не лише для України, а й для всього світу".

"Запобігти катастрофічним наслідкам можна лише шляхом негайної деокупації російськими військами території. Тому закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на російську федерацію для припинення військової агресії проти України та деокупації зон підвищеної небезпеки", - написала омбудсмен.

Нагадаємо, 13 березня українські фахівці відремонтували високовольтну лінію електропостачання, яка живить Чорнобильську АЕС та місто Славутич. Потім окупанти знову пошкодили її.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.