У Зеленського заявили, що всі військові в Україні матимуть чіткі терміни служби - готується законопроєкт

Заступник голови ОП Павло Паліса заявив, що Міноборони готує законопроєкт про контракти до 5 років і рік відстрочки

Паліса
Паліса заявив, що лля всіх військових готують чіткі умови служби. Фото: Генштаб, колаж: Інформатор

Для військовослужбовців планують запровадити чітко визначені строки служби з можливістю відстрочки після завершення контракту. Передбачено можливість укладання договорів строком до п’яти років із подальшою відстрочкою на один рік після завершення служби. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Донбас.Реалії. За його словами, фінальний варіант законопроєкту представлять найближчим часом.

Паліса зазначив, що над умовами контрактів працює міністр оборони Михайло Федоров. Він уточнив, що законопроєкт щодо нових контрактів був підготовлений ще попереднім міністром. Нинішній очільник Міноборони взяв час на його доопрацювання відповідно до свого бачення. Оновлений документ мають представити найближчим часом. Законопроєкт готують з урахуванням ситуації на фронті.

"Запит на терміни служби, він зрозумілий і ми спробуємо його реалізувати шляхом контрактів, але теж треба враховувати і поточну ситуацію на фронті", - розповів Паліса.

Що кажуть військові

Інформатор писав, що можливість введення контрактної служби викликало неоднозначну реакцію серед військових. Частина бійців вважає, що нарешті з’являється передбачуваність і перспектива повернення додому після виконання контракту. Однак інші бачать у новій системі ризик соціальної несправедливості. Військові, які воюють із 2022 року, наголошують: нові умови ставлять їх на один рівень із тими, кого мобілізують сьогодні. 

Зокрема, військовий із позивним "Бахмутський демон" наголошує, що ті хто воює з 2022 року, не може бути в однакових умовах із тими, кого мобілізували нещодавно. Вони повинні мати можливість добровільно звільнитися з відстрочкою від мобілізації без обов’язкового підписання нового контракту.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити