У Зеленського назвали проблеми медреформи: як їх збираються вирішувати

Читать на русском

Бюджет на медицину планують збільшити

Читать на русском

Бюджет на медицину планують збільшити

Пандемія коронавірусу показала, що медична реформа в Україні має ряд проблем. Витрати на медицину повинні збільшити в найближчі роки.

Про це заявила заступниця глави Офісу президента Юлія Соколовська, передає Інформатор з посиланням на прес-службу глави держави .

За її словами, впровадження другого етапу медичної реформи в Україні збіглося з пандемією, що не дозволило повністю реалізувати принцип "гроші ходять за пацієнтом", а також певною мірою показало необхідність перегляду кількості медичного персоналу, особливо допоміжного.

Також вона зазначила, що проявився ряд інших неврахованих проблем, таких як:

  • неготовність органів місцевого самоврядування бути ефективними власниками закладів охорони здоров'я;
  • відсутність вибудуваної системи контролю за якістю надання медичних послуг з боку держави;
  • відсутність заходів впливу на лікарні за невиконання умов договору з НСЗУ;
  • відсутність клієнтоорієнтованих практик, спрямованих на забезпечення поваги гідності і приватності пацієнта.

"Під час реформи недостатньо уваги було приділено питанням громадського здоров'я, протиепідемічним заходам і системі запобігання та боротьби з інфекційними захворюваннями. Всі ці фактори потрібно виправляти і вдосконалювати разом з необхідністю реагувати на пандемію", - заявила Соколовська.

Щоб вирішити цю проблему, у президента розраховують вийти за три роки на показник бюджетних витрат на медицину не менше 5% від ВВП. Також, за її словами, планується зупинити еміграцію українських лікарів в інші країни, але конкретних кроків в цьому напрямку поки немає.

Нагадаємо, ще в травні 2020 року Міністерство охорони здоров'я вирішило модифікувати реформу охорони здоров'я, як про це просив президент Володимир Зеленський.

За словами глави МОЗ Максима Степанова, "медична реформа в тому вигляді, в якому ми її отримали, не передбачає нічого хорошого ні для пацієнтів, ні для медиків".

Він пояснив, що медреформа в її нинішньому вигляді означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників і закриття 332 лікарень.

У Міністерстві охорони здоров'я, серед іншого, збиралися ввести з 2021 року нові медичні тарифи, які будуть ґрунтуватися на ринкових заробітних платах для працівників галузі та стандартах надання медичних послуг.

Також раніше Інформатор писав, що в Україні внесуть зміни в первинну медичну допомогу у 2021 році.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.