"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Бюджет на медицину планують збільшити
Пандемія коронавірусу показала, що медична реформа в Україні має ряд проблем. Витрати на медицину повинні збільшити в найближчі роки.
Про це заявила заступниця глави Офісу президента Юлія Соколовська, передає Інформатор з посиланням на прес-службу глави держави .
За її словами, впровадження другого етапу медичної реформи в Україні збіглося з пандемією, що не дозволило повністю реалізувати принцип "гроші ходять за пацієнтом", а також певною мірою показало необхідність перегляду кількості медичного персоналу, особливо допоміжного.
Також вона зазначила, що проявився ряд інших неврахованих проблем, таких як:
"Під час реформи недостатньо уваги було приділено питанням громадського здоров'я, протиепідемічним заходам і системі запобігання та боротьби з інфекційними захворюваннями. Всі ці фактори потрібно виправляти і вдосконалювати разом з необхідністю реагувати на пандемію", - заявила Соколовська.
Щоб вирішити цю проблему, у президента розраховують вийти за три роки на показник бюджетних витрат на медицину не менше 5% від ВВП. Також, за її словами, планується зупинити еміграцію українських лікарів в інші країни, але конкретних кроків в цьому напрямку поки немає.
Нагадаємо, ще в травні 2020 року Міністерство охорони здоров'я вирішило модифікувати реформу охорони здоров'я, як про це просив президент Володимир Зеленський.
За словами глави МОЗ Максима Степанова, "медична реформа в тому вигляді, в якому ми її отримали, не передбачає нічого хорошого ні для пацієнтів, ні для медиків".
Він пояснив, що медреформа в її нинішньому вигляді означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників і закриття 332 лікарень.
У Міністерстві охорони здоров'я, серед іншого, збиралися ввести з 2021 року нові медичні тарифи, які будуть ґрунтуватися на ринкових заробітних платах для працівників галузі та стандартах надання медичних послуг.
Також раніше Інформатор писав, що в Україні внесуть зміни в первинну медичну допомогу у 2021 році.