Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
У листопаді на світовому ринку, як і в Україні, різко зросли ціни на продовольчі товари
У минулому місяці в усьому світі подорожчали продукти, без малого майже на 4% в порівнянні з жовтнем. В Україні ціни так само впевнено повзуть вгору.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Продовольчу сільськогосподарську організацію ООН (FAO), сайт Мінфіну і офіційні дані Держстату.
За даними світових експертів,такого різкого зростання вартості основних продуктів харчування в усьому світі не було з грудня 2014 року. У листопаді ціни зросли на 3,9% в порівнянні з листопадом, і на 6,5% в порівнянні з показниками того ж періоду минулого року. При цьому подорожчали всі найбільш ходові продовольчі товари.
У ціні на 14,5% зросли рослинне масло і на 2,5% зернові. Економісти пов'язують зростання цін на пшеницю з неврожаєм в Аргентині, а на кукурудзу - зі зниженням виробництва в США та Україні.
На 3,3% подорожчав цукор, через погіршення погодних умов в Євросоюзі, Росії та Таїланді.
Майже на 1% зросла вартість молочної продукції. Ціни на яловичину, баранину і свинину підскочили, а ось на м'ясо птиці навпаки знизилися.
А ось в Україні в листопаді,в порівнянні з попереднім місяцем на 3,41% подорожчали овочі та фрукти. Також в порівнянні з жовтнем зросли ціни на всі категорії продуктів - в середньому на 2,42%.
Макарони в листопаді подорожчали на 6,91%, масло - на 7,06%, борошно - на 7,64%, сир - на 2,99%, сало - на 3,73%, сосиски і сардельки - на 3,46%, риба - на 2,43%, хліб - на 1,88%. Рекордно подорожчали яйця - на цілих 10,5%, і овочі - на 13%. А ось м'ясо на 0,61% подешевшало.
Крім того, в Україні, починаючи з липня поточного року, ростуть ціни на розважальні послуги. За рік вартість чека в ресторані зросла майже на 6%, а вартість залізничних квитків - на 7%.
Міжнародні експерти попередили, що важливим фактором, що впливає на ситуацію з продовольством стали наслідки пандемії COVID-19.Пандемія підсилює і загострює і без того складну економічну обстановку.
І відзначили, що сьогодні продовольчої допомоги потребують 45 країн світу.
Раніше Інформатор повідомляв, що українцям минулого тижня виплатили 13,8 млн гривень заборгованості із зарплати .