У Вінницькій області митрополит московського патріархату працював на росію

У митрополита провели обшуки

У Вінницькій області митрополит московського патріархату працював на росію

Служба безпеки України викрила митрополита однієї з єпархій Української православної церкви московського патріархату на роботі в інтересах рф. Чоловік виправдовував агресію росії та розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян. Митрополит - житель Вінницької області.

За даними СБУ, слідство встановило, що навіть після початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну священнослужитель підтримував політику кремля та схвалював дії рф. Митрополит на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

За місцем проживання митрополита та у релігійних спорудах провели обшуки. Під час них вилучили:

  • комп’ютерну техніку та мобільні термінали,
  • друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу;
  • інші речові докази, які направили на експертизу.

Пропагандистські листівки, які поширював митрополит
Пропагандистські листівки, які поширював митрополит
Звернення путіна до українців
Звернення путіна до українців
Російські банківські картки, знайдені в митрополита
Російські банківські картки, знайдені в митрополита

У рамках кримінального провадження за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України вирішується питання про повідомлення про підозру митрополиту. Триває досудове розслідування.

Як карають зрадників України

У березні цього року в Україні запровадили кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність. Згідно з законом, за провадження господарської діяльності у взаємодії з представниками держави-агресора введено кримінальне покарання від штрафу до 170 тисяч гривень до позбавлення волі строком до 5 років.

Від початку повномасштабної війни правоохоронці розпочали 1200 кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму. 199 особам повідомили про підозру, серед них найбільша кількість – цивільні. Серед тих справ, що вже направили до суду, найбільше колаборантів виявили у Житомирській області – 33, Сумській – 15, Київській – 10.

Нагадаємо, хакери зі Львова зламували та продавали росії акаунти українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube