У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо виїзду чоловіків за кордон під внесок

Автор законопроєкту вважає, що для виїзду досить 13 тисяч грн

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо виїзду чоловіків за кордон під внесок

13 вересня у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт №8029 щодо дозволу чоловікам виїжджати за кордон. Умовою цього виїзду має стати внесок на ЗСУ в 13 тисяч гривень. Рахунок потрібно буде поповнювати за кожен місяць перебування за кордоном. Щоб повернутися, потрібно буде підтвердити виконання цих умов. Але щось подібне вже пропонували в уряді. Нічого з того не вийшло. 

Що пропонують

 У поясненні до проєкту закону йдеться про те, що в Україні рівень безробіття досяг 35% відсотків. Багато чоловіків сидять без роботи й можливості заробляти на сім’ю. Багато хто з заробітчан, які минулого року передали своїм родичам в Україну 13 мільярдів доларів, зараз шукають варіанти, як змінити місце проживання рідних. Через неможливість виїжджати руйнуються сім’ї, а державний бюджет не отримує відрахування.

Щоб вирішити цю проблему нардеп Георгій Мазурашу пропонує дозволити виїзд за кордон під час воєнного стану військовозобов’язаним під щомісячний платіж на ЗСУ. Це має бути гарантійний внесок в державний банк, з якого щомісяця сума, яка дорівнює податкам з мінімальної зарплати (станом на тепер це 2697,5 = ЄСВ 22% - 1430,0 + ПДФО 18% - 1170,0 + військовий збір 1,5% - 97,5), буде перераховуватися на потреби військовим. Цей рахунок потрібно поповнювати щомісяця.

За думкою автора, з кожних 100 тисяч військовозобов’язаних, які виїдуть на таких умовах, майже 270 мільйонів гривень щомісяця буде потрапляти на рахунок ЗСУ. Якщо це буде мільйон чоловіків, то захисники отримають вже близько 2,7 млрд грн додатково щомісяця.

Як це може відбуватися

Зміни пропонують внести до закону «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України». Ними військовозобов’язані мають підтвердити:

-       наявність рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском. Кошти з цього рахунку не можна буде використовувати за межами країни;

-       передачу банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок за кожен місяць (або частину місяця) перебування за кордоном;

-       дозвіл відраховувати з рахунку з гарантійним внеском мінімальну суму на підтримку Збройних Сил України після завершення кожного місяця за кордоном.

На зворотному шляху, для в’їзду в Україну, чоловіки мають надати підтвердження виконання цих умов. Ті, хто виїхав раніше і не мав відстрочки від призову, мають сплатити при поверненні 26 тисяч гривень за кожен місяць не в Україні.

Таке вже пропонували

В серпні перша віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко виступила з ініціативою випускати військовозобов'язаних за кордон за умови внесення застави у 200 тисяч гривень. Таке право мали отримати представники бізнесу для тижневих відряджень. Українці назвали цю умову нечесною: «Бідні воюють, багаті тікають».

Для цього, ФОПи та приватні компанії мали відповідати таким критеріям:

- своєчасно подати податкову звітність;

- не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;

- виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тисяч грн.

«У відрядження за кордон зможуть виїхати не більше 10% від загальної кількості працівників, але не більше 10 осіб. Попередньо підприємець вноситиме 200 тисяч грн застави на власний ескроу рахунок в Ощадбанку. Ці гроші йому повернуть після того, як особа, що була у відрядженні, повернеться до України. В разі порушення умов відрядження заставу перерахують на потреби Міністерства оборони, а підприємство не зможе більше ніколи оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже діючі будуть скасовані», - писала Свириденко.

Це мав бути експериментальний проєкт «єВідрядження» через застосунок Дія. Але 13 вересня стало відомо, що голова уряду Денис Шмигаль «дав задню». Тобто, уряд постанову підтримав, а Шмигаль її не підписав.

Напевно, голова Кабміну згадав про відповідь президента на петицію щодо виїзду чоловіків призовного віку. В ній Володимир Зеленський заявив, що це неможливо зробити до закінчення воєнного стану. Навіщо тоді ці загравання з народом?

Інформатор писав, як українці ставляться до заборони на виїзд чоловіків за кордон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ірина Логуш

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube