У Верховній Раді дозволили звільнятися військовим, які втратили близьких на війні

Також закон стосується й зниклих безвісти громадян

Українські військові
У Верховній Раді розширили перелік підстав для звільнення військових

Народні депутати Верховної Ради ухвалили законопроєкт щодо звільнення військовослужбовців. Тепер захисники матимуть право звільнитися зі служби, якщо їхні близькі родичі загинули на війні або зникли безвісти.

Про це повідомив депутат фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Зазначається, що за законопроєкт 8009 проголосував 261 депутат парламенту. Цей документ дає право військовим звільнитися, якщо під час воєнного стану (з 24 лютого 2022 року) загинули або зникли безвісти близькі родичі. Тобто, чоловік або дружина, син або донька, мати або батько, бабуся або дідусь, брат або сестра (зокрема, по матері або по батькові).

Слід зазначити, що законом передбачено й інші підстави, коли військовий може звільнитися через сімейні обставини. Зокрема: 

  • Виховання дитини з інвалідністю віком до 18 років;
  • Виховання дитини з певними важкими ураженнями та хворобами (для цього треба мати відповідні документи від лікарів, які підтверджують діагноз);
  • Необхідність здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка) (також потрібно мати висновок медико-соціальної експертної комісії);
  • Інвалідність I чи II групи в дружини або чоловіка;
  • Необхідність здійснення опіки над особою з інвалідністю (якщо суд визнав особу недієздатною);
  • Необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;
  • Необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
  • Якщо жінка-військовослужбовець вагітна;
  • Якщо жінка-військовослужбовець знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • Якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку (лише до досягнення нею шестирічного віку).

Яка ситуація на фронті?

У Білому Домі заявили, що за останні п'ять місяців російська армія втратила понад 100 тисяч окупантів пораненими та вбитими. При цьому зазначають, що серед 20 тисяч вбитих щонайменше половина – це представники терористичної організації ПВК Вагнер. 

Також у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що російські загарбники на окупованих територіях будують нові катівні. Крім того, за інформацією українських військових, були випадки, коли росіяни доводили людей тортурами до смерті. 

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни пояснили, як російські пропагандисти будуть розповідати про успішний контрнаступ України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube