У Верховній Раді готові ознайомитись з законопроєктом після того, як його опрацюють у Кабміні
У Верховній Раді України очікують на законопроєкт про мобілізацію від Кабінету міністрів України. Урядовці мали б сьогодні винести його до установи. Відсутність цього документа у публічному просторі вже породила велику кількість фейків, зокрема, стосовно видачі повісток у Дії, чи встановлення мобільних блокпостів.
Про це повідомив голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія у своєму офіційному Telegram-каналі. За його словами, депутати сподіваються, що цей законопроєкт має розв'язувати проблеми військових, втім, вони ще будуть його обговорювати.
"Сьогодні уряд мав би внести законопроект щодо мобілізації, над яким він працює на прохання військових. Сподіваюся, колеги з Кабінету міністрів найближчим часом закінчать свою частину роботи. Бо відсутність цього законопроекту породжує невизначеність і велику кількість фейків про блокпости, про "Дію" і т.д", - написав Арахамія.
За його словами, військове командування зробило запит на 500 тисяч військових. Уряд розробляє та доповнює напрацювання депутатів у документі за яким буде визначена ця процедура. Після цього Рада ознайомиться з ним та почне готування до першого читаннь.
"Президент чітко наголосив, що вимагає комплексного підходу до проходження служби у Збройних силах. Просто набрати нових людей і не вирішити проблеми тих, хто служить зараз, - не вихід. Парламент очікує готовий документ, який можна буде обговорювати на Комітеті. Військові потребують вирішення своїх проблем. Суспільство хоче почути відповіді на усі чутливі питання", - додав Арахамія.
Нардеп Мар'яна Безугла нещодавно розповіла про оновлення законопроєкту про мобілізацію. Вона зазначила, що він був перероблений відповідно до зауважень Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Основні положення цього документу:
Раніше Безугла також казала, що ті чоловіки, які ухилятимуться від мобілізації, будуть обмежуватись у своїх прав. В саму армію можна буде потрапити лише шляхом добровільного подання заявки через процедуру рекрутингу, або ж через процедуру мобілізацію, коли чоловік прийде за повісткою від комісарів ТЦК та СП.
"Концепт зокрема в тому, що якщо ти доброволець, тебе держава обслуговує, сервісний підхід. Якщо ні, може застосувати примус. Якщо ти ухилянт - обмеження прав", - заявила Безугла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.