Гондоли у калюжах, "швидка" не працює: у Венеції пересохли всесвітньо відомі канали

Читать на русском

Посуха та відливи у Венеції зупинили роботу водного таксі та міських служб екстреної допомоги.

Читать на русском
Гондоли у калюжах, "швидка" не працює:  у Венеції пересохли всесвітньо відомі канали
Калали Венеції залишились без води

Посуха та відливи у Венеції зупинили роботу водного таксі та міських служб екстреної допомоги.

Світ продовжують лихоманити різного роду катаклізми. Так, після нового землетрусу у Туреччині, Венеція страждає від небувалого падіння рівня води у своїх каналах. Місто, яке зазвичай відоме через сильні повені, опинилося на межі колапсу. 

Про це йдеться у метаріалах Bloomberg і Guardian.

Видання пишуть, що у місті практично пересохли канали: рівень води впав на півметра, зупинивши роботу водного таксі, гондол та служб екстреної допомоги, які використовують для пересування катери. 

Причиною різкого падіння води називають сильний відлив та посуху, яка встановилася в регіоні останні кілька місяців, а відсутність дощів лише погіршила ситуацію.

Пересохлі канали зупинили роботу гондол, водних таксі та швидкої допомоги у Венеції. Фото: Manuel Silvestri/Reuters

За даними синоптиків Centro Maree, рівень води не повернеться до норми щонайменше до вівторка, 21 лютого.

Туристи переходять міст через пересохлий канал під час сильного відливу у Венеції, Італія. Фото: Manuel Silvestri/Reuters

Припливи у Венеції

Венеція відома у всьому світі своїми приплавами. Щороку місто заливає водою і це стало своєрідною візитною карточкою для багатьох туристів. Гості міста полюбляють попити кави на терасах кафе, по кісточки залитих водою. Нормою стали екскурсії у гумових чоботах. 

Найпотужніший приплив у Венеції стався 2019-го року, тоді місто отримало збитків на понад мільярд євро. Після цього влада Венеції розпочала роботу над проєктом MOSE, завдання якого знизити збитки від повеней. Цього року проєкт планують завершити.

Посуха у Європі

Минулого року протягом двох літніх місяців у Західній, Центральній та Південній чстинах Європи практично не було значних дощів.

 «Можна сказати, що за останні 500 років не було подій, схожих на посуху 2018 року, а 2022 ще гірше», — розповів тоді старший науковий співробітник Об'єднаного дослідницького центру Європейської комісії Андреа Тореті.

На початку вересня 2022 року влада Італії оголосила надзвичайний стан у районах, прилеглих до річки По.  Це - найдовша річка Італії, яка протікає від Альп на північному заході до Адріатики. Зараз вона має на 61% менше води, ніж зазвичай у цю пору року.

У липні минулого року Італія постраждала від найсильнішої посухи за 70 років і оголосила надзвичайний стан у районах, прилеглих до річки По, на яку припадає приблизно третина сільськогосподарського виробництва країни.

«Ми перебуваємо в ситуації з дефіцитом води, який накопичувався з зими 2020-2021 років. Нам потрібно відновити 500 мм у північно-західних областях: нам потрібно 50 днів дощу», — повідомив експерт з клімату Массіміліано Паскі з італійського науково-дослідного інституту CNR.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що понад сотня людей загинули у Бразилії внаслідок сильних дощів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.