У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Корабель стане флагманом ВМС України
У неділю, 2 жовтня, у Туреччині спустили на воду протичовновий корвет «Гетьман Іван Мазепа». Цей корабель стане флагманом Військово-морських сил України замість фрегата "Гетьман Сагайдачний", затопленого у Миколаєві під час повномасштабного вторгнення росії. "Гетьман Іван Мазепа" стане першим кораблем такого класу для українських ВМС.
Про це повідомила Перша леді України Олена Зеленська:
"Сьогодні у Туреччині мала честь спустити на воду корвет, який служитиме Україні й водночас матиме турецьке серце. Протичовновий корвет типу Ada «Гетьман Іван Мазепа» (це ім’я обрав для нього Президент України ще у 2021 році, коли розпочиналось будівництво), буде першим кораблем такого класу для Військово-Морських сил України. У таких випадках до суден звертаються як до людей – із повагою та настановою. Отже, корвете «Гетьман Іван Мазепа»,
бажаю тобі з честю нести український прапор. Попутного вітру, спокійного моря й лише перемог!", — написала вона.
Корвети типу "Ада" є сучасними кораблями прибережної зони, які володіють можливостями протичовнових операцій та патрулювання у відкритому морі, з широким використанням у своїй конструкції принципів стелс-технологій.
Перші кораблі цього проєкт були побудовані військово-морською верф'ю Стамбула. Роботи по першому корвету типа Ада почались 26 липня 2005 року і спущений на воду 27 вересня 2008 року. приблизна вартість 1 корабля становила близько 260 мільйонів доларів США.
Кораблі приводяться в рух силовою установкою RENK CODAG Cross-Connect. Вона складається з газової турбіни потужністю 31 000 к.с. та двох дизельних двигунів потужністю 5790 к.с. Кожен дизельний двигун приводить в рух один гвинт з регульованим кроком через двошвидкісний головний редуктор. Механізм з поперечним з'єднанням розподіляє потужність від газової турбіни через обидва головних редуктори до двох валів. Силова установка корабля може працювати в дизельному режимі, в режимі газової турбіни чи в режимі CODAG (дизельні та газотурбінні двигуни разом забезпечують потужність 38 800 к.с.).
Концепція конструкції та бойового застосування корвету типу Ада подібна до літоральних кораблів типу Freedom, розроблених фірмою Локхід Мартін як бойовий корабель ВМС США наступного покоління. Корвети типу Ада мають більш потужне озброєння, більш потужні радарні та сонарні системи, а "Freedom" має більш високу швидкість та модульну конструкцію.
Корвети типу "Ада" мають досить потужний арсенал озброєння: одну гармату 76 мм "ОТО Melara Super Rapid"; два кулемета 12,7 мм "Aselsan STAMP" або інші на вимогу замовника. Також кораблі озброєні двома 324 мм торпедними апаратами "Mark 32 Surface Vessel Torpedo Tubes" та протикорабельними ракетними комплексами (8 ракет "Harpoon" або "Atmaca"). Протиповітряну оборону здійснює комплекс "RIM-116" або інший за бажанням замовника, а протичовнову оборону — Surface Ship Torpedo Defence (Сонар (Sonar 270) британського виробництва).