На думку експертів, покриття буде впроваджене не на все місто, а на окремі комунікаційні станції
В Україні починають впроваджувати зв'язок 5G. Першим містом, де відбудеться тестування, стане Львів. Проєкт розшириться ще на два міста, якщо обладнання нової сотової мережі не буде впливати на роботу військових, як зазначав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Сам пілотний проєкт триватиме два роки та пройде у два етапи. Після Львова до 5G планується під'єднати Київ і Одесу.
Про це повідомили представники телеком-ринку Економічній правді. За словами експертів, перевірки зв'язку є звичайною процедурою. Їх мета "усунути ризики взаємних радіозавад при використанні 5G". Наразі про повноцінний запуск нової мережі у Львові та інших містах не йдеться. Телекомунікаційний експерт Роман Хіміч пояснює, що перше розгортання 5G, ймовірно, відбуватиметься на базі декількох станцій.
"Розгортання мережі починається з окремих локацій, тому в місцях тестування користувачі матимуть можливість під’єднатися до мережі 5G", – пояснює експерт.
Також міністр Михайло Федоров зазначає, що зміни забезпечать більшу гнучкість для операторів сотової мережі, адже частоти 2100 МГц можна буде використовувати не тільки для 3G, а і для технологій 2G або 4G.
"Припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв’язку", - додає він.
Повноцінний запуск 5G в Україні планується завершити до 2030 року. Новий зв'язок здатен передавати дані в 10 разів швидше, ніж 4G. Це створює нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях, повідомляє Федоров.
Кабінет міністрів України затвердив план розвитку системи зв'язку 5G ще у 2020 році. Восени минулого року міністерство цифрової трансформації анонсували про запуск пілотної версії технології. Вони зазначили, що система вперше запрацює у 2024 році.
Також восени цього року декілька українських мобільних операторів повідомляли про тестові випробування технології LTE (4G) та 5G NR (New Radio) у Львівській області. Основна мета тестування – продемонструвати максимальну ефективність технології 5G NR у польових умовах та оцінити її електромагнітну сумісність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.