У Тисі знайшли тіло з документами зниклого 20-річного студента зі Львова: батьки припускають, що хлопця вбили

Батько переконаний, що його син, який не вмів плавати, ніколи б самостійно не наважився перепливати таку річку, як Тиса

Тиса
Прикордонники у річці Тиса виявили тіло студента, який зник у Карпатах

У річці Тиса біля кордону, було виявлено тіло чоловіка. За документами, знайденими в його кишені, ним виявився Олександр Гашевський, студент Львівського національного університету. Хлопець зник за загадкових обставин ще в середині липня.

Про це повідомили адвокат сім’ї зниклого Олег Веремієнко, батько зниклого Микола Гашевський, та слідча поліції Ольга Горбач у коментарі "Українській правді". Ідентифікація загиблого була здійснена за студентським квитком, знайденим у кишені його одягу.

За словами адвоката, півтора тижні тому прикордонники отримали по від угорських силовиків повідомлення про те, що у річці Тиса з боку Угорщини було виявлено тіло молодої людини зі студентським квитком у кишені на ім’я Гашевський Олександр. Виявилося, що студент 4 курсу Гашевський, який був зарахований на 5-й курс, поїхав відпочити у Карпати.

Згодом батькам студента повідомили, що в річці Тиса було знайдено тіло, яке, ймовірно, належить їхньому сину. Підтвердження цієї інформації вони отримали під час зустрічі зі слідчою у понеділок, коли їм показали фотографії загиблого. Однак, через сильні пошкодження обличчя, ідентифікувати тіло було вкрай складно. Батьки хлопця відмовились упізнавати загиблого таким чином, бо по фото це неможливо було зробити. Микола Гашевський припускає, що могло статися непоправне.

"Такі історії є, що прикордонники можуть зупинити людину будь-де, а потім передають незрозумілим людям у формі, які не представляються, а потім з’ясовується, що то є ТЦК. Що змушують контракт підписати. Але якщо забирає ТЦК, то одного дня люди знаходяться – телефонують чи з військової частини, чи з навчального центру. Але часто тих, кого хапають, сильно б’ють. Підозрюю, що можливо, могло статися щось подібне – полаявся, чи послав, могли сильно вдарити і або вбити з необережності, або може, не надати допомогу, чи кинути на узбіччі. Тому тіла досі немає", – сказав батько.

Микола Гашевський розповів, що похід у Карпати планували на 2-3 дні. Сашко був десь у район Буркута, бо син там хотів "якесь культове місце подивитися". Останній телефонний дзвінок зниклого студента до батьків відбувся 14 липня. Розмова тривала всього 39 секунд, і через поганий зв’язок син зміг повідомити лише про відпочинок у горах та про те, що сідає в автобус у Верховині. Останнім словом, яке батько почув, було "прикордонники". Після цього зв’язок обірвався, і батько припустив, що або телефон розрядився, або був загублений.

"Але дзвінок нібито був з Закарпаття. Дружина їздила у Верховину, там теж подавала заяву, показувала фото. І там поліція сказала, що дзвінок був не від них, а з Закарпаття. Але чому це було, чому тіло у Тисі, де саме у Тисі, хто знайшов, чому нас посилають до двох країн – це все невідомо. Син навіть плавати не вмів – він би ніколи не наважився йти до річки", – підсумував батько.

Крім студентського квитка, зниклий мав при собі паспорт та приписне свідоцтво, однак ці документи не були виявлені разом з тілом. Батько переконаний, що його син, який не вмів плавати, ніколи б самостійно не наважився перепливати таку річку як Тиса.

"Ми серед іншого розглядаємо для себе таку версію, що його могли затримати для з’ясування обставин через протерміноване посвідчення студента, яке було дійсне до 30 червня. Могли затримати 11 або після 11 липня, бо він був у прикордонній зоні. Могли відвезти в ізолятор на Закарпатті. Могли возити десь по ТЦК. Чому так думаємо? Бо ми просили роздруківку дзвінків і його дзвінок був з Закарпатської області, а не з Верховини (Івано-Франківська область – ред.). А потім після 14 липня телефон "світився" у Яремче. Ми розглядаємо версію, його могли затримати на 72 години, можливо, побили, може під час затримання він утікав – він молодий хлопець, міг злякатися – може, його дійсно побили, а потім зрозуміли, що йому треба 3 доби пересидіти, щоб зійшли синці", – заявив адвокат.

За його словами, у прикордонному регіоні багато камер відеоспостереження, але "поліція не може перевірити камери військових".

"Тільки ДБР або Військова прокуратура можуть перевірити камери відеонагляду прикордонників. Ми звертались до ДБР. Отримали відмову. Також ми звернулись до військової прокуратури", – сказав Веремієнко.

Реакція поліції та ДПСУ

Речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив УП, що прикордонники інших країн офіційно нічого не повідомляли українським прикордонникам про виявлення тіла згаданого студента.

"Суміжні сторони офіційно не інформували українських прикордонників про виявлення тіла громадянина України, яке б належало даній особі. Однак не можемо виключати того, що подібне могло статися, зважаючи, що тіла людей, зокрема які намагаються незаконно перетнути кордон, виявляли як військовослужбовці ДПСУ, так і на суміжній території прикордонники тих країн. Будь-які закиди щодо неправомірних дій щодо осіб, яких ми затримуємо під час спроб незаконного перетину кордону, не відповідають дійсності", - заявив речник ДПСУ.

У поліції Львівщини підтвердили ZAXID.NET, що надійшла інформація від румунської сторони, що тіло хлопця знайшли без ознак життя, при ньому були документи, що посвідчують особу. За словами правоохоронців, остаточно факт смерті Олександра Гашевського буде встановлений після опізнання тіла родичами.

Нагадаємо, що нещодавно на берегах Тиси у Закарпатській області на кордоні з Румунією з'явилися нові ділянки, обгороджені колючим дротом. "Фортифікації", мабуть, мають ускладнити життя ухилянтам. Українці в соцмережах сміються з "фортеці Тиса" і обурюються, що укріплення будують тут, а не на кордоні з Росією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube