У ТЦК, який три доби тримав ветерана без їжі та води, заявили, що той не мав права на відстрочку

У Чернівецькому Територіальному центрі комплектування заявили, що перевірять скарги колишнього бойового медика

Роман Замрій
Роман Замрій був у війську ще під час АТО, повернувся з початком повномасштабної війни

Чернівецький обласний ТЦК відреагував на історію колишнього бойового медика Романа Замрія (Йоди), який повідомив про його затримання військовослужбовцями військкомату та подальше утримання без телефона. За словами військкомів, лікар не мав права на відстрочку.

Про це повідомив Чернівецький обласний ТЦК та СП. Там розповіли, що 4 червня чоловіка зупинили на одному з блокпостів у Чернівецькій області для перевірки документів і запросили для уточнення військово-облікових даних до 1 відділу Дністровського РТЦК та СП.

“Права на відстрочку військовозобов’язаний не мав та військово-лікарською комісією був визнаний придатним до проходження військової служби”, — стверджують у ТЦК.

Там наголосили, що чоловік перебував у не підвальному приміщенні взводу охорони ТЦК, де очікував на відправлення. Водночас наголошується, що представники військкомату діяли в межах закону і не застосовували протиправних дій щодо Йоди.

Вже 5 червня чоловіка зарахували в команду, а наступного дня він прибув у визначену військову частину для проходження служби за своїм фахом. У ТЦК також запевнили, що скарги Замрія перевіряють. Згодом командування ухвалить “відповідні рішення” щодо посадовців.

Забрали телефон і відправили “на підвал”

Напередодні Романа Замрія розповідав, що представник ТЦК на блокпості поблизу Хотина попросив підвезти його до військкомату, а після прибуття забрав його телефон. Потім його доправили на проходження військово-лікарської експертизи, а далі — «кинули на підвал».Камера, замок ззовні, сморід, відсутність свіжого повітря — усе це, за словами чоловіка, було схожим на полон.

Чоловік заявляв у військкоматі, що має бронювання, але не міг це підтвердити документально. Всі ці дані є в його телефоні, який йому не віддавали.

Роман Замрій став військовим лікарем ще у 2014 році. У 2022 році він долучився до лав українського війська як бойовий медик. Він, зокрема, виконував завдання на Луганщині, Донеччині та Херсонщині. У 2023 році він звільнився з армії та влаштувався на роботу в амбулаторії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube