Жінку деблокували з-під панелі, вона почувається добре і не перебуває у реанімації
У Суджі Курської області з-під завалів школи-інтернату 3 лютого вдалося врятувати поранену жінку. Постраждалу дістали з-під панелі, яка її присипала. Стан потерпілої задовільний — вона добре почувається і не перебуває у реанімації.
Про те, що у Суджі з-під завалів школи-інтернату вдалося врятувати поранену жінку, повідомив пресофіцер тимчасової військової комендатури на території РФ Олексій Дмитрашківський. За його словами, жінку дістали ще вчора. Її одразу доправили до лікарні.
"Вчора вночі деблокували жінку, яка знаходилася під панелями. Вона жива, доставлена до лікувального закладу. Вона почувається добре, навіть не у реанімації", — розповів він.
Дмитрашківський також нагадав, що 1 лютого, коли росіяни прямим ударом влучили по школі-інтернату у Суджі, вони здійснили ще один обстріл, щоб не дати змоги провести рятувальну операцію. Після цього окупанти відпрацювали з FPV-дронів, що також ускладнювало рятувально-пошукові роботи. 2 січня Дмитрашківський повідомляв, що під завалами будівлі перебуває важкопоранена жінка.
Ввечері 1 лютого російські війська завдали удару по будівлі школи-інтернату в Суджі Курської області. Військова комендатура ЗСУ, під контролем якої знаходиться місто, вела рятувально-пошукові роботи. Під завалами після удару знаходилися 95 людей. У перші години після удару було знайдено тіла чотирьох загиблих. Ще 84 людини отримали медичну допомогу, четверо з них знаходилися у важкому стані.
Згодом стали відомі імена загиблих від удару КАБу по Суджанській школі-інтернату. Серед них - Дробишев Анатолій Петрович та Дробишева Людмила, а також чоловік на ім'я Михайло з села Свердликово на Курщині. Під завалами перебували люди.
Як повідомив Олексій Дмитрашківський, російські військові не давали деблокувати людей з-під завалів. Вони постійно атакували місцевість. Зокрема, використовували FPV-дрони.
Серед тих, хто опинився під завалами – місцеві жителі, які залишилися без житла та можливостей для евакуації. Для них інтернат став єдиним прихистком, який облаштувала українська військова комендатура. У жовтні 2024-го року Інформатор встиг побувати в цій школі-інтернаті за декілька місяців до атаки. Ми розповідали про жалюгідні умови, в яких змушені були виживати мешканці Суджі. Вже тоді було зрозуміло – ці люди нікому не потрібні. Путін залишив їх напризволяще.
Також важливим є той момент, що в інтернаті перебували місцеві жителі, які чекали на евакуацію в Україну. Ця евакуація вже тривала кілька тижнів: людей поступово вивозили, хоча спершу цього не робили через побоювання, що Україну звинуватять у "депортації" населення. Згодом процес ускладнився постійними обстрілами, але українські військові продовжували рятувати людей.
Одразу після атаки російські пропагандисти запустили нову брехню: вони поширювали фейкові свідчення російських чиновників і "експертів", намагаючись створити картину про нібито "злочини українських карателів". При цьому навіть міжнародні організації, які традиційно уникають різких оцінок, не підтримали кремлівську версію подій.