Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Два попередні виліковані від ВІЛ пацієнти були чоловіками
У США пацієнтка з лейкемією стала першою жінкою та третьою людиною у світі, що повністю вилікувалися від ВІЛ. Їй пересадили стовбурові клітини від донора, що має природну стійкість до вірусу.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Reuters.
Випадок жінки також є першим випадком, пов'язаним із використанням пуповинної крові – новішим підходом, який може зробити лікування доступним для більшої кількості людей.
Два попередні виліковані від ВІЛ пацієнти були чоловіками. Вони отримали стовбурові клітини від дорослих донорів, які найчастіше використовують при трансплантації кісткового мозку.
Одужання жінки є частиною більшого дослідження, що проводять за підтримки США під керівництвом лікарки Івонни Брайсон із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) та лікарки Дебори Персо з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі. Вчені спостерігають за 25 людьми з ВІЛ, яким пересадили стовбурові клітини, взяті з пуповинної крові на лікування раку та інших серйозних хвороб.
Пацієнти спочатку проходять хіміотерапію, щоб вбити ракові імунні клітини. Потім лікарі трансплантують стовбурові клітини від людей із певною генетичною мутацією, за якої у них відсутні рецептори, що використовує вірус для зараження клітин.
Вчені вважають, що після цього у пацієнтів розвивається імунна система, стійка до ВІЛ.
Нагадаємо, вчені знайшли новий штам ВІЛ: де спалах і що про нього відомо.
Окрім того, в Україні через пандемію COVID-19 знизився рівень виявлення ВІЛ.
Також Інформатор писав, де в Україні можна безкоштовно здати аналізи на ВІЛ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.