У "Слузі народу" розповіли, чи ведеться підготовка до нових виборів у Раду

Читать на русском

Лідерка партії Олена Шуляк вважає, що це можливо лише після завершення війни

Читать на русском
Олена Шуляк
Під час бойових дій проведення виборів є неприйнятним

Лідерка партії Олена Шуляк вважає, що це можливо лише після завершення війни

Будь-які розмови про проведення виборів в Україні є недоречними доти, доки наша країна не переможе у війні. Під час активних бойових дій "перериватися" на електоральні процеси неможливо.

Так вважає лідерка партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Свою заяву вона зробила в етері національного телемарафону.

За словами Шуляк, наразі питання виборів в Україні не стоїть. Про це треба буде думати вже після перемоги у війні.

"Про проведення виборів ми говоритимемо лише після перемоги... Наша партія на сьогодні не веде жодної підготовки", - сказала голова "Слуги народу". 

За словами лідерки політсили, під час війни проводити вибори неможливо, оскільки не можна позбавляти "права обирати і бути обраними" захисників України, які перебувають на передовій. Лише після перемоги нашої держави можна буде розпочинати активну передвиборчу підготовку з усіма класичними для України атрибутами: агітацією, рекламою, соціологічними дослідженнями, тощо.

При цьому депутатка зазначила, що на сьогодні тема виборів активно обговорюється серед певних політичних сил. А декотрі вже навіть розпочали підготовку. Про кого йде мова, Шуляк не уточнила - хоча скоріше за все натякала на опозицію. 

Вибори в Україні під час війни: "за" та "проти"

Чутки про те, що в нашій країні можуть навіть попри війну пройти вибори, курсують в політичному середовищі як мінімум з осені минулого року. За інсайдерськими даними "Інформатора", в травні 2023 року окрема група народних депутатів навіть отримала завдання переписати виборчий кодекс - якраз під актуальні воєнні умови. 

На необхідності провести вибори активно наголошують і наші західні партнери. Наприклад, сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив про це прямо під час свого виступу в Києві на День Незалежності.

"Я хочу, щоб у цій країні (Україні - ред.) відбулися вільні та чесні вибори, навіть під час нападу на неї. Американський народ має знати, що Україна змінилась...  І я вважаю, що Україні настав час зробити наступний крок у становленні демократії, а саме - провести вибори у 2024 році", - сказав американський політик. 

Окрім цього, вибори змогли б дати суспільству змогу частково "випустити пар" та накопичене за час війни розчарування та внутрішню напругу. Нарешті, будь-якій політичній системі майже завжди йде на користь оновлення обличчь. 

Однак є суттєві перепони для проведення виборів. Перш за все це українське законодавство, а не неможливість проголосувати на таких виборах українським захисникам, як це сказала Олена Шуляк. Закон України та Конституція прямо забороняють будь-які вибори під час воєнного стану.

Також подібні вибори матимуть наднизьку легітимність: мільйони біженців за кордоном, мільйони людей на тимчасово окупованих територіях, відсутність політичної конкуренції в класичному сенсі, зумовлена війною цензура в ЗМІ, тощо. Нарешті, немає ніяких можливостей забезпечити безпеку для електорату, адже в будь-яку дільницю може прилетіти російська ракета. Не кажучи вже про те, що вибори - це дороге задоволення, а витрачати мільярди гривень в воюючій країні точно є куди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.