“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Відеоробота з елементами танцювального батлу, де співачка зібрала талановитих хореографинь, які вдало вплели музичні сенси у танець. А також, кожна з дівчат “закохалась” у головного героя кліпу, який бачив сенс лише у єдиній.
Дослідження дозволить в майбутньому масово застосовувати дрони для доставки дефібриляторів на місце події
Дрони застосовуються в різних сферах, від військової розвідки до доставки товарів або просто для розваг. А зараз їх почали використовувати при необхідності проведення серцево-легеневої реанімації (СЛР).
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на NewAtlas.
При порушеннях у роботі серця смерть людини настає через 5-8 хвилин, тому шанси вижити в потерпілого, який знаходиться не в стінах лікарні, відносно невеликі. Своєчасне надання першої допомоги та проведення СЛР із використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора може значно збільшити шанси на виживання. Тому при доставці обладнання на місце події важлива кожна секунда.
У 2014 році з'явився студентський проєкт безпілотника Ambulance Drone з інтегрованою веб-камерою — він дозволяв скинути дефібрилятор, після чого експерти могли дистанційно інструктувати присутніх. Проєкт Defikopter став ще одним прикладом медичного використання дронів. У 2017 році вчені шведського Каролінського інституту проводили навчання, які продемонстрували, що такий тип безпілотників прибуває набагато швидше швидкої. Нове дослідження проводилося в тому ж інституті, але тепер дрони допомагали під час реальних зупинок серця.
У пілотному проєкті брали участь оператори служби екстреної допомоги, пілоти дронів і авіадиспетчери. Минулого року протягом чотирьох місяців використовувались дрони для відправки дефібриляторів у місця, де люди потребували екстреної допомоги. Дрони були задіяні у 12 з 53 випадках підозр на зупинку серця, при цьому AED (дефібрилятори) успішно прибули на місце 11 раз. У середньому дрони долали 3,1 км, і сім раз дрони прибували раніше, ніж швидка допомога, із середньою різницею в часі в 1 хвилину 52 секунди. Однак до приїзду швидкої допомоги жоден із них не використовувався.
«Навіть якщо на цей раз жоден з AED не використовувався наше дослідження показує, що можна використовувати дрони для транспортування дефібриляторів безпечним способом і з високою точністю під час реальних надзвичайних ситуацій. Важливою умовою для їхнього майбутнього використання є те, що диспетчер сам інструктує людей на місці, як швидко зібрати і прикріпити AED, щоби допомогти людині », - говорить авторка дослідження Софія Шірбек.
У дослідженні було кілька обмежуючих факторів, які звузили коло можливих розгортання дронів. Коптери не могли літати в темряві, під дощем або при сильному вітрі й були запрограмовані так, щоб уникати польотів над густонаселеними районами, а це означало, що вони не змогли відреагувати на деякі виклики. Команда проєкту працює над розширенням можливостей технології, щоби вона могла реагувати на більшу кількість випадків і швидше прибувати на місце події.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото - Andreas Claesson