“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Вона використовується саме в тих дронах, які запускають росіяни
У безпілотниках Shahed-136 помітили ознаки технології Німеччини, яку Іран ще 20 років тому викрав в німців. Про це зазначила організація Conflict Armament Research (CAR). Зокрема, мова йде про технологію, що використовується в двигунах цих дронів.
Про це повідомили в CNN, посилаючись на дані CAR. Організація досліджувала компоненти іранських дронів з листопада 2022 року по березень 2023 року. Загалом їй вдалося розібрати 20 безпілотників, які використовувалися в Україні. Якраз близько половина з них – саме “Шахеди”.
Виявилося, що в двигунах є німецька технологія. Сам двигун розробила іранська компанія Oje Parvaz Mado Nafar, відома як Mado. Вона розташована в місті Шокухіє, що в провінції Кум. Компанія вже знаходиться під санкціями США, ЄС та Британії.
Маркування Mado помітили на ковпачках свічок запалювання в двигунах дрона. Крім цього, на причетність фірми вказує і послідовність серійних номерів. Західні країни та в ООН зазначали, що згадана компанія відіграє чималу роль у виробництві іранських дронів.
Конструкція досліджених дронів вказує на те, що Іран роками намагався покращити свої дрони шляхом додавання західних технологій. Так, у 2006 році Іран незаконно придбав двигуни для дронів німецької компанії Limbach Flugmotoren. Буквально за три роки іранський інженер Юсеф Абуталебі оголосив, що його компанія створила двигун для БПЛА. Хоч компанія Mado і намагалася приховати свою причетність до “Шахедів” в Україні, стираючи серійники, це в них не вийшло.
“Ці модифікації завадили слідчим виявити мережі закупівель, які сприяють міжнародному постачанню ключових компонентів до Ірану”, – зазначили в звіті CAR.
Загалом Іран часто використовую підставні компанії, аби отримувати деталі чи зразки БПЛА. Їх аналізують, аби потім фактично вкрасти необхідні технології. Так сталося і з німецькими двигунами для БПЛА.
Тепер увесь цей ланцюжок з крадених технологій призвів до того, що Україну майже щоденно атакують дешевими, але смертоносними дронами-камікадзе. Тільки уночі 26 квітня росіяни вже запускали декілька дронів по Дніпропетровщині та Запоріжжі.
Крім цього стало відомо, що Іран таємно передав росії “Шахеди” великої дальності. Щонайменше мова йде про передачу 12 Shahed-191 та Shahed-129. Вони можуть більш точно наводитися на ціль та переносити по 60-70 кілограм вибухівки.
Раніше ми писали про ракетний удар по багатоповерхівці в Умані.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.